Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Dell’in 96 çekirdekli en yeni iş istasyonuyla tanışın

Dell’in 96 çekirdekli en yeni iş istasyonuyla tanışın

admin admin -
11 0

Dell’in 96 çekirdekli en yeni iş istasyonuyla tanışın

 

Yeni Precision, AMD Ryzen Threadripper PRO ile GenAI iş yüklerini destekliyor

 

Dell, AMD Ryzen ™ Threadripper ™ PRO 7000 WX Serisi işlemcilere sahip yeni Precision 7875 Tower’ı tanıttı. Precision 7875, Dell’in şimdiye kadarki en ölçeklenebilir ve güçlü AMD işlemci tabanlı iş istasyonu olma özelliğini taşıyor.

 

Mühendisler, mimarlar ve eser dizayncıları için tasarlanan Precision 7875 Tower, şiddetli profesyonel uygulamalar için özel olarak tasarlanmış çok iş parçacıklı bir bilgi süreç iş istasyonu olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, büyük bilgi kümeleri içeren yapay zekâ çalışmalarını desteklemekten grafik tasarım ve sanal gerçeklik projelerini yürütmeye kadar çok çeşitli misyonlar için Precision 7875 Tower gücünden yararlanabiliyor. 96 adede kadar çekirdeğe sahip Precision 7875 Tower, rastgele tek soketli Dell Precision iş istasyonunda bulunan en fazla çekirdek sayısına sahip.

 

Precision 7875 Tower bir performans merkezi olarak öne çıkıyor. Yüksek CPU çekirdek sayısı sayesinde kullanıcılar, iş yükleri yahut taleplerdeki değerli dalgalanmaları karşılayacak halde aygıtı ölçeklendirebiliyor. Bu iş istasyonu, model eğitimi, GenAI, makine tahsili ve daha fazlasını kapsayan çok çeşitli AI fonksiyonlarını destekleyebiliyor. Ayrıyeten render, sinema yapımı, tasarım tahlili, simülasyon, mimari, mühendislik ve inşaat (AEC) görselleştirme üzere bir dizi üst seviye yaratıcı uygulama için gereken çok taraflılığı sunuyor.

 

Çeşitli dallardan müşteriler, yaratıcı projelerini desteklemek üzere Precision iş istasyonlarını kullanıyor. İster bir apartman tasarımı yapan bir mimar olun, ister bir sonraki sinemasını hazırlayan bir animatör olun, Dell Precision iş istasyonları çok çeşitli güçlü iş yükleri için sağlam ve muteber seçenekler sunuyor.

 

Cleveland Clinic PLMI Yapay Zekâ ve Bilgi Bilimi Merkezi Yöneticisi Dr. Hooman Rashidi bahisle ilgili olarak şunları söyledi: “Tıbbi inovasyon alanında öncü bir yapay zekâ merkezi olarak, teknolojinin üstlendiği kritik rolün farkındayız. Teknoloji, sıhhat hizmetleri alanında görünmez lakin vazgeçilmez bir müttefik olarak hizmet veriyor. Teknoloji alanımızdaki muazzam bilgi hacimlerini ihtimamla işleyerek bizi hasta sonuçlarını değerli ölçüde düzgünleştirme potansiyeline sahip araştırmalara yönlendiriyor. Dell Precision iş istasyonları, yapay zekâ modeli geliştirme ve güzelleştirme çalışmalarımız için gereksinim duyduğumuz performansı ve güvenilirliği sağlıyor. Bu iş istasyonları, tıbbi araştırma alanındaki yapay zekâ ilerlemelerini destekleme misyonumuz için gerekli olan teknolojik altyapının kıymetli bir ayağını oluşturuyor.”

İlginizi Çekebilir;  MediaMarkt Yıldızlı Teknoloji Günleri Kampanyasını Başlattı

Yeniliklerle dolu

 

Precision 7875 Tower, evvelki kuşağa kıyasla daha uzun ve daha derin bir kasaya sahip. Hedefe yönelik tasarım, işlemciyi soğutmak için ekstra alan sağlıyor ve genişletilebilirlik seçenekleri sunan altıncı bir PCIe yuvasına sahip. İlk sefer bir Precision tower entegre bir Wi-Fi yuvası içeriyor ve kablosuz ilişki için bir PCIe yuvasını feda etme muhtaçlığını ortadan kaldırıyor. Bu yenilik kullanıcılara, makineyi kendi iş yükü ihtiyaçlarına ve çalışma ortamlarına nazaran uyarlama konusunda daha fazla esneklik sunuyor.

 

Profesyonel grafik seçenekleri (iki adede kadar 48GB AMD Radeon™ PRO W7900 yahut iki adede kadar 48GB NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation GPU), 56TB’a kadar depolama ve 2TB DDR5 bellek ve NVIDIA AI Enterprise takviyesi ile Precision 7875 Tower, ağır iş yükleri için en üst seviye özelliklere sahip.

 

Dell, kapalı bilgileri korumak için gelişmiş emniyet ve güvenliği bir ortaya getirdi. Sağlam Platform Modülü (TPM) 2.0, kendi kendini şifreleyen şoförler ve müsaadesiz giriş tespitine sahip kilitlenebilir kasa tasarımı, müşteri projelerini inançta tutmayı sağlıyor.

 

Yeni Dell araştırması, kuruluşların yüzde 65 ila 75’inin GenAI projelerinden ölçülebilir sonuçlar elde ettiklerini gösteriyor. Kuruluşların yaklaşık dörtte üçü GenAI teşebbüslerini desteklemek için ek fon ayırıyor. Bu durum Dell’in iş istasyonlarına yönelik gözlemlediği artan ilgiyle de örtüşüyor. Dell Precision iş istasyonları yalnızca birer aygıt olmanın ötesine geçerek inovasyonun ardındaki itici güç hâline gelmiş durumda. Şirketlerin karmaşık GenAI modellerini daha geniş çapta uygulamadan evvel lokal ölçekte geliştirmelerini ve optimize etmelerini sağlıyor.

 

İş istasyonlarında dünya önderi olan Dell’in Precision portföyü, profesyonellerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlandı. İster GPU ister CPU’yu ağır kullanan iş yükleri çalıştırsın, Precision üstün performans, güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve yenilik manasına geliyor.

İlginizi Çekebilir;  Maden Ocaklarında Kayıp ve Yaralanmaların Önüne Geçilebilir!

 

Dell Precision 7875 Tower, 5 Aralık’ta tüm dünyada satışa sunulacak ve fiyatlar sevkiyata yakın bir tarihte açıklanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar