Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Dell’in En Taşınabilir Tamamen Dayanıklı Tableti: Yeni Dell Latitude Rugged Extreme Tablet  

Dell’in En Taşınabilir Tamamen Dayanıklı Tableti: Yeni Dell Latitude Rugged Extreme Tablet  

admin admin -
11 0

Dell’in En Taşınabilir Büsbütün Güçlü Tableti: Yeni Dell Latitude Rugged Extreme Tablet

 

Latitude 7030 Rugged Extreme Tablet, dünyanın büsbütün güçlü en hafif 10 inç Windows tableti olma özelliğini taşıyor.

 

Zorlu ortamlarda çalışan profesyoneller, alanda kendilerine hem dayanıklılık hem de kolay taşınabilirlik sunan tahlillere muhtaçlık duyuyorlar. Bu dengeyi sağlayan Dell’in Rugged portföyü dünyanın büsbütün sağlam, en hafif 10 inç Windows tabletiyle bir defa daha ezber bozuyor.

 

Sağlam aksesuar ekosistemine ve uzun periyodik performans için çalışırken değiştirilebilir pillere sahip olan 7030 Rugged Extreme Tablet, çalışma saatlerinin birçoklarını klâsik masa başı ortamından uzakta geçiren profesyoneller için özel olarak tasarlandı. İster bir sondaj platformunda ister bir makine imal atölyesinde ya da karla kaplı bir dağın zirvesinde olun, 7030 Rugged Extreme Tablet en ülkü yol arkadaşınız olacak.

 

Dell’in En Taşınabilir Büsbütün Sağlam Tableti

Dayanıklılığı mobilite ile birleştiren 7030 Rugged Extreme Tablet, Dell’in en taşınabilir büsbütün güçlü tableti olarak öne çıkıyor. Yaklaşık 1 kg tartısındaki kasası ve kullanıcı dostu aksesuarlarıyla bu tablet, depo katındaki uzun vardiyalar sırasında, kaza mahallerinde yahut şantiyelerde gezinirken size ve kaslarınıza yük olmuyor.

 

Geçtiğimiz yıl Dell, 7030 Rugged Extreme Tablet ile değerli performans, güvenlik, temas ve dayanıklılık özelliklerini paylaşan 12 inçlik büsbütün sağlam bir aygıt olan Latitude 7230 Rugged Extreme Tablet’i piyasaya sürmüştü. 12 inçlik tablet kısa seyahatlerde yahut fabrikada saatler süren vardiyalarda harika performans gösterirken, 10 inçlik tablet tüm gün mobilite sunuyor.

 

Tüm Gün Dayanıklılık için Değiştirilebilir Piller

Taşınabilirliğe öncelik vermek tıpkı vakitte pil ömrünü de göz önünde bulundurmak manasına geliyor. Dell, 7030 Rugged Extreme Tablet’i 36Whr dâhilî pile alternatif olarak, çalışırken değiştirilebilir çift pil seçeneğiyle tasarladı. Bu özelliği tercih eden kullanıcılar, tabletin alanda uzun mühlet boyunca çalışabilir olmasını sağlamak için iki ek pili rahatça takabiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Honor'dan Dört Dörtlük Kampanya!

 

Boyutları Küçük, Dayanıklılık ve Güvenliği Büyük

Dayanıklı bir aygıt için kompakt boyutuna karşın 7030 Rugged Extreme, en kuvvetli şartlara sağlam olmak için IP-65 ve MIL-STD 810 standartlarına sahip. Askerî sınıfı özellikler, yeni Latitude’un dört metreye kadar düşme testine ve -6,5 ile 63 °C ortasında sıcaklık testine tabi tutulduğu manasına geliyor. IP-65 derecesi ise toz, kir ve su girişine karşı azamî muhafaza sağlayarak hem tabletin hem de içerdiği hassas bilgilerin güçlü hava şartlarında bile korunacağı konusunda gönül rahatlığı sunuyor.

Tablete, hem çevresel zorluklara hem de siber tehditlere karşı güvenliğini garanti altına almak için bir dizi çağdaş güvenlik özelliği de entegre edildi. Sahip olduğu TPM 2.0 ControlVault, kullanıcıların bilgilerini entegre şifreleme yoluyla müdafaalarını sağlayan donanım tabanlı bir şifreleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten tablette bulunan Microsoft Windows Hello tabanlı yüz tanıma için kızılötesi kamera, dokunmatik parmak izi okuyucu, kamera zımnilik panjurları ve temaslı yahut temassız akıllı kart okuyucu ile kapsamlı bir güvenlik seçenekleri paketi sunuluyor.

 

Güçlü Performans ve Çağdaş Özellikler

7030 Rugged Extreme Tablet, taşınabilir hâldeyken güçlü performans için 12. Kuşak Intel® Core™ i7 işlemci, i5 ve i7 konfigürasyonlarında entegre Iris® Xe® grafikler ve 32 GB’a kadar LPDDR5 bellek ile donatıldı. Ayrıyeten 2 TB’a kadar NVMe SSD takviyesi ile geniş bir depolama sunduğundan disk alanının dolması konusunda endişelenmeniz gerekmiyor. 

 

Birçok profesyonel için sağlam ilişkiye sahip olmak güçlü performans kadar değerlidir. Bu nedenle 7030 Rugged Extreme, mümkün olan en yüksek suratları elde etmenize yardımcı olmak için çift geniş bantlı Wi-Fi 6E’yi destekliyor. 7030 Rugged Extreme ayrıyeten GPS ve 5G özellikleri ile donatılmış, hatta güvenlik, sürat ve kablosuz menzilde iyileştirmeler için Özel 5G Ağını destekliyor.

İlginizi Çekebilir;  Kaspersky, dünya genelindeki kripto para kullanıcılarını hedef alan yeni bir kimlik avı planını ortaya çıkardı

 

7030 Rugged Extreme, gerçek vakitli bilgileri görüntülemek için geniş ekran alanı sunan 16:10 en uzunluk oranına sahip 10,1 inç FHD+ (1920 x 1200) ekrana sahip. Ekran, 1000 nit’e varan parlaklığıyla direkt güneş ışığı altında bile görünür kalarak gölge arama muhtaçlığını ortadan kaldırıyor. Ayrıyeten sert kimyasallarla yahut tehlikeli ortamlarda çalışan profesyoneller, tabletin inançlı ve verimli çalışmayı sağlayan eldivenle dokunma özelliği sayesinde korunabiliyorlar.

 

 

Her Dal İçin Hedefe Uygun Aksesuarlar

7030 Rugged Extreme çeşitli misyonları yerine getirebilirken, üzerindeki Dell markalı aksesuarlar belli muhtaçlıkları karşılamak üzere özel olarak üretildi. Öne çıkan özellikler ise şöyle:

 

  • Sert tutma kısmı ve pasif kalem: Bu kombinasyon, 7030 Rugged Extreme’i taşımak için sağlam bir tutma yeri ve daha hassas yazma ve çizim için pasif bir kalem sunuyor. Kalemi rahatça saklayan tutma kısmı, rahat bir his için kauçuk bir kalıba ve sert bir polimer yapıya sahip. Pasif kalem ayrıyeten satın alınabiliyor. 
  • Çıkarılabilir klavye: Güvenli bir biçimde yerine kilitlenen IP-65 sınıfı çıkarılabilir RGB geriden aydınlatmalı klavye kullanılarak 7030 Rugged Extreme, 2-in-1 bir aygıta dönüştürülebiliyor. Takıldıktan sonra tablet, standart “dizüstü bilgisayar” modu için dik olarak konumlandırılabiliyor yahut 180 derece katlanabiliyor.
  • Dönen el kayışı: 7030 Rugged Extreme, tableti statik yahut taşınabilir ortamda kullanırken bileğinize inançlı bir biçimde sabitlemenizi sağlayan 360 derece dönen bir el kayışına sahip. Bu kayış 50×50 VESA montaj aparatına takılabiliyor ve kaleminiz için kullanışlı bir saklama yeri sağlıyor.

Bu aksesuarların çok taraflılığı, barkod tarayıcı, RJ-45, kozmik ses jakı yahut USB-A üzere seçeneklerle özelleştirmeye imkan tanıyan 7030 Rugged Extreme Tablet’in konfigüre edilebilir temas noktalarına da uzanıyor. Buna ek olarak Dell, tableti Rugged Control Center uygulaması kullanılarak programlanabilen iki donanım düğmesiyle donatarak çok taraflı ve çeşitli bölümler için uygun hâle getirmiş.

İlginizi Çekebilir;  Yeni Renault Clio Türkiye'de Tanıtıldı

 

7030 Rugged Extreme bu yıl içinde dünya çapında piyasaya sürülecek ve fiyat ayrıntıları sevkiyat tarihine yakın bir vakitte duyurulacak. Sağlam aygıtları büyük ölçekte kullanan şirketler için bu tabletlerden oluşan filolar, bulut tabanlı tahliller aracılığıyla basitçe dağıtılabiliyor, yönetilebiliyor ve teminat altına alınabiliyor. Ayrıyeten, bir sonraki iş günü yerinde takviye ve gelişmiş dayanak için ProSupport araçları da dâhil olmak üzere kurumsal hizmetlerden yararlanılabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar