Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Doğa ve Bilim Tutkunları Çınarlıdere’de Buluştu

Doğa ve Bilim Tutkunları Çınarlıdere’de Buluştu

admin admin -
57 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kocaeli Bilim Merkezi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği Tabiatta Bilim aktifliği, 17 Eylül Pazar günü Derince Çınarlıdere’de gerçekleşti. Çocukların tabiata ve bilime ilgisini artırmayı ve etraf şuurunu geliştirmek hedefiyle gerçekleştirilen aktiflik ağır ilgi gördü.

 

DOĞA ve ETRAF BİLİNCİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi’nin Tabiatta Bilim aktifliğine katılan 8 ila 13 yaş ortası çocuklar doğayı korumak, etrafa hassaslık kazandırmak ve tabiattaki bilimi doğrudan müşahede yapabilecekleri uygulamalar ile keşfederek çeşitli atölye ve deneylerle birlikte deneyimleme fırsatı buldu.

 

ATÖLYE ETKLİNLİKLERİ

Çocuklar aktiflik boyunca bitkilerin yapısını ve hayvanların hayat döngülerini öğrenerek Çınarlıdere ekosistemini tanıdılar. İştirakçiler alanda topladıkları yaprakları bir çözücü ile pigmentlerine ayrıştırıp, yaprakların içindeki farklı renkteki pigmentleri gözlemlediler. Atölye etkinliklerinin yanı sıra gün sonunda bilimsel soru müsabakası aktiviteleri ile eğlenceli bir aktiflik gerçekleştirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Ege Üniversitesi standı TEKNOFEST Ankara'da yoğun ilgi görüyor

İlgili Yazılar