Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Doğal Yaşam Parkı’na ziyaretçi akını

Doğal Yaşam Parkı’na ziyaretçi akını

admin admin -
11 0

Doğal Hayat Parkı’na ziyaretçi akını

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayat Parkı, okulların orta tatilinde ziyaretçi akınına uğruyor. Tatilini verimli geçirmek isteyen çocuklar Doğal Hayat Parkı’nda hayvanları yakından görerek, eğlenceli saatler geçiyor.

127 cinste bin 400 hayvana mesken sahipliği yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Ömür Parkı ağır günler yaşıyor. Okulların orta tatile girmesiyle birlikte ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Aileler, havaların da hoş gitmesiyle çocuklarını teknolojiden uzak tutmak, tatillerini yararlı halde kıymetlendirmek için Büyükşehir Belediyesi Doğal Ömür Parkı’na getiriyor. Hayvanları yakından görme imkanı bulan çocuklar, tabiat içinde keyifli vakit geçiriyor. 650 dönüm arazi üzerine konseyi olan Doğal Hayat Parkı’nda maymun, tavşan, şempanze, kanguru, kaplan, aslan, ayı, timsah, yılan ve kuş tipleri en fazla ilgi çeken hayvanların başında geliyor.
YERLİ VE YABANCILARDAN AĞIR İLGİ
Antalya Doğal Ömür Parkı Sorumlu Veteriner Doktoru Aygül Arsun, orta tatil devrinde ziyaretçi akınına uğradıklarını belirterek, “Ara tatilin başlamasıyla her gün binlerce ziyaretçiyi kabul ediyoruz. Çocuklar aileleri birlikte hayvanları yakından inceleyip, tabiat ile iç içe olan ortamımızda piknik yapma talihleri oluyor” dedi. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Temmuz ayında tatilcilerin tercihi Mersin ve Muğla oldu

İlgili Yazılar