Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. #DubaiDestinations 2023 Yaz Kampanyası, Benzersiz Bir Katılımla Sonuçlandı

#DubaiDestinations 2023 Yaz Kampanyası, Benzersiz Bir Katılımla Sonuçlandı

admin admin -
59 0

Dubai’nin yılın sıcak aylarında sunduğu ve eşsiz tecrübelerin sergilendiği iki heyecan verici ayı tamamlayan 2023 #DubaiDestinations kampanyasının yaz etabı sona ererken izleyici etkileşimi ve iştirakinde yeni rekorlar kırıldı.

Üç yıl boyunca süren kampanyanın son basamağında, kenti eşsiz bir destinasyon olarak öne çıkaran farklı teklifler vurgulandı.  İnteraktif kıssa anlatımı ve görsel olarak ilgi cazibeli içeriğe sahip #DubaiDestinations kampanyası, birinci olarak 2021’de başlatıldı ve kentin mevsimler boyunca eşsiz çekiciliğinin kutlanmasına dönüştü.

Brand Dubai Yöneticisi Shaima Al Suwaidi kampanya ile yaptığı açıklamada “Bu yılın #DubaiDestinations yaz kampanyası, Dubai’yi dünyanın en çok aranan destinasyonlarından biri haline getiren rakipsiz çeşitlilik, unutulmaz tecrübeler ve canlı kentsel atmosfere yeni bakış açıları sundu. Kampanya başarılı olurken, sırf ülke içinde değil, birebir vakitte bölge ve dünya çapındaki maksat kitlelerden de yüksek seviyede iştirak sağlandı. Kampanya ile ilgili Instagram, Facebook ve X (eski ismiyle Twitter) dahil olmak üzere çok çeşitli platformlarda paylaşılan heyecan verici içerikler, milyonları Dubai’nin çeşitli yerlerini keşfetmeye teşvik etti. Yaz kampanyasının başarısı, toplumsal medya platformlarında 1,8 milyondan fazla etkileşim ve 3,4 milyondan fazla görüntü görüntülemesi alması, toplumsal medya kanallarında ve web sitelerinde yaklaşık 5.000 adet içeriğin yayınlanmasıyla kanıtlanıyor.” dedi.

İş birliğine dayalı kıssa anlatımının gücünden yararlanan kampanya, kentin bir yaz destinasyonu olarak özünü yakalayan ilgi cazibeli bir anlatı oluşturmak için influencer’lar, fotoğrafçılar, dijital medya içerik yaratıcıları, görsel sanatkarlar, animatörler ve videograflar da dahil olmak üzere Dubai’nin en parlak isimlerini bir ortaya getirdi. Kampanya, lokal ve milletlerarası izleyicilerin geniş kısımlarına ulaşmasını sağlamak için dijital, yazılı ve açık hava medyasında yaygınlaştırıldı.

Kampanya sırasında, Dubai Hükümeti Medya Ofisi’nin kreatif kolu olan Brand Dubai, insanların yaz boyunca Dubai’nin en beğenilen tecrübeleri ve zımnî cevherleri hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak ve kentin sunduğu imkanları daha erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış interaktif çift lisanda rehber yayınladı. Rehberler, Dubai’nin en güzel kapalı cümbüş yerlerine, çocuk dostu restoranlara ve oyun alanlarına, çocuklar için yaz kamplarına ve çok çeşitli konaklama ve dinlenme tesislerinde bayanlara sunulan indirimlere ışık tutuyor.

İlginizi Çekebilir;  Alzheimer Hastalarının Neşe Dolu Günü

Dubai’nin turistik bir destinasyon olarak artan popülaritesi, yılın birinci yarısında aldığı rekor sayıda ziyaretçiyle de kanıtlandı. Kent, 2019’dan bu yana en düzgün turizm performansını sergileyerek 2023’ün birinci yarısında 8,55 milyon memleketler arası gecelik ziyaretçiyi ağırladı. Bu performans yıllık ziyaret artışının da değerli bir işareti. 

Kampanyanın kış basamağını bu yılın sonlarında başlatmak için hazırlıklar sürerken, yeni kampanya, Dubai’nin en âlâ tecrübelerini, açık hava maceralarını, inanılmaz yemek ve ağırlama seçeneklerini ve yılın serin aylarındaki öbür teklifleri öne çıkaracak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar