Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Edremit’ten Çanakkale’ye 250 Zeytin Fidanı

Edremit’ten Çanakkale’ye 250 Zeytin Fidanı

admin admin -
57 0

Edremit Belediyesi Ağustos ayında Çanakkale’de yaşanan orman yangınından etkilenen köylere fidan takviyesi verdi. Lider Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla yaraların sarılması için harekete geçildi.

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan geçtiğimiz günlerde, Ağustos ayı sonuna hakikat Çanakkale’de yaşanan orman yangınından etkilenen köyleri ziyaret etmişti. Bölgedeki köy halkıyla konuşan ve takviye kelamı veren Lider Arslan kelamını tuttu. Yapılan incelemeyle birlikte Çamcı, Mehmetalan, Kavlaklar, Arıtaşı, Tahtakuşlar ve Doyran mahalle muhtarlarının dayanağı ile Edremit Belediyesi Muhtarlık İşleri Sorumlusu Fikret Çetin ve Kavlaklar Mahallesi Muhtarı Metin Ali Çamtepe yangın bölgesine gitti.

Mareşal Fevziçakmak ve Damyeri köylerinde ziyan gören zeytin ağaçları konusunda harekete geçilerek belediye takımlarınca 250 adet zeytin fidanı teslim edildi. Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, “Edremit Belediyesi ve Edremitliler olarak komşumuza her vakit takviye için hazır olduğumuzu herkesin bilmesini istiyoruz. Çanakkale’de yaşayan vatandaşlarımıza bir defa daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hepimizin içini yakan bu felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Gölcük Belediyesi'nden İki Fotoğraf Yarışması Birden

İlgili Yazılar