Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Efes Selçuk yeni bir meydan kazanıyor

Efes Selçuk yeni bir meydan kazanıyor

admin admin -
10 0

Efes Selçuk’un kıymetli akslarından biri olan PTT Altı Parkı’nda başlayan yenileme çalışmaları ile ilgili Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel belediye meclisinde bir bilgilendirme yaptı.

Çalışmalar başlarken toplumsal medya hesaplarından da proje hakkında bir bilgilendirme yapan Lider Ceritoğlu Sengel, yapmış olduğu bilgilendirmede;  “Postane altı dediğimiz bölgedeki esnaflarla yapmış olduğumuz toplantı sonucunda hem mevcut olan dükkânların kıymet kazanacak olması hem de kent içerisinde en değerli akslardan bir adedinde orijinal bir meydanın yaratılıyor olmasından herkes çok memnun” dedi.

 

ESNAFIMIZLA KONUŞTUK

Konu ile ilgili meclisi de bilgilendiren Lider Ceritoğlu Sengel; “Bundan iki yıl kadar evvel burada “Postane altındaki geçiş alanı bu türlü olacak “ diye mecliste konuşmuştuk.  Daha sonrasında gidip de mevcut postanenin altında yapacağımız işin yaklaşık 1,5 yıl evvel proje görselini yayınladık. Oradaki esnaf ve birebir vakitte uzmanlarla bir ortaya gelerek vermiş olduğumuz karar var.   Son olarak da geçen hafta içerisinde esnafla da konuştuk. Bedelli esnaf odası liderimiz Okan Kamak da yanımızdaydı “ dedi.

Alan düzenlemesi ile ilgili bilhassa esnafın talebine dikkat çeken Lider Ceritoğlu Sengel; “Esnafımızla konuştuk düşünün proje mühletince kapalı kalmayı kabul ettiler. Biz de bu süreçte onlara dayanak olmak ismine işgaliye almayacağımız üzere ecrimisilleri de kaldırmaya yönelik birinci meclis toplantımızda adım atacağımızı söyledik” dedi.

Alanda bulunan ağaçlarla ilgili karara dikkat çeken Lider Ceritoğlu Sengel; “Buradaki ağaçlar bizim için de çok değerli ve bedelli. Carpouza’nın bahçesinde bir olay yaşamıştık. O vakit ziraat mühendislerimiz budanan ağacın yeşereceğini söylemişlerdi ki o denli de oldu. Demem o ki her şeyi uzmanlar, meslek erbapları yapmalı. Bu proje için de Ziraî Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından tek tek burada bulunan ağaçların tahlillerini yapıldı. Kimi ağaçların artık ömürlerinin bitmiş olması, içlerinin çürümüş olması, mevcut betonun içerisinde köklerinin artık gelişemiyor olması ve ne yazık ki gidişatlarının artık sağlıklı gelişmiyor olması nedeniyle ağaçlarımızı yenileyeceğiz. Öbür ağaçlarımızın da seramıza nakillerini gerçekleştirdik” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Zabıta Teşkilatı 197 Yaşında

 

 DÜZENLEMEDE NELER VAR?

Çarşı içinde çağdaş bir görünüm sağlayacak parkta 2 metrelik ana istinat perdesi yapılacak. Restoranların önündeki kısım esnafın faaliyetlerini kolaylaştıracak formda düzenlenecek. Kent mobilyalarının yerleştirilmesi, peyzaj düzenlemesi ile tamamlanacak çalışmalarla PTT Altı Parkı yepisyeni bir görünüme kavuşacak. Çalışmalar kapsamında 700 metrekarelik proje alanında düzenleme yapılacak. Tamamlanan proje ile Efes Selçuk kıymetli bir meydan daha kazanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar