Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Enerjisa Commodities, Euroleague’in Türkiye’deki yeşil sponsoru oldu

Enerjisa Commodities, Euroleague’in Türkiye’deki yeşil sponsoru oldu

admin admin -
8 0

Enerjisa Commodities, Euroleague’in Türkiye’deki yeşil sponsoru oldu

 

Türkiye’nin başkan elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim’in memleketler arası alanda elektrik, doğal gaz, çevresel eserler ticareti ve müşteri tahlilleri alanlarında faaliyet gösteren markası olan Enerjisa Commodities, dünyanın en değerli spor tertipleri ortasında yer alan Euroleague’e sponsor oldu. Taraflar ortasında imzalanan muahede ile Enerjisa Commodities, 3 yıl müddetle Euroleague’in Yeşil Sponsorluğunu üstlenecek.

 

Euroleague ile imzalanan iş birliği mutabakatı çerçevesinde Enerjisa Commodities, 3 yıl mühletle, tertibin Türkiye’deki resmi Yeşil Sponsoru oldu. 25 ülkede faaliyet gösteren Enerjisa Commodities, güç, gaz ve etraf alanlarında ticaret hizmeti sunuyor. Dalın öncülerinden olan marka, kurumlara emisyon azaltma stratejileri ve karbon ayak izi düzenlemesi hususlarında takviye oluyor. Enerjisa Commodities, bu sponsorluk ile yeşil güç ve sürdürülebilir gelecek üzere başlıklarda kamuoyu nezdinde farkındalığı güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Türkiye ve Avrupa’da, elektrik ticareti alanında uzmanlaşmış olan Enerjisa Commodities, milletlerarası elektrik kapasite ihaleleri, doğalgaz ticareti, güç santrali dengesizliği idaresi, firmaya özel yenilenebilir güç santrali tahlilleri, milletlerarası yeşil çevresel eser ticareti ve istekli yeşil sertifikasyon tahlil iştiraki üzere hizmetler sunuyor. 

 

Sponsorluk hakkında bir açıklama yapan Euroleague CEO’su Paulius Motiejunas, Enerjisa Commodities üzere dalın kıymetli bir önderinin Euroleague ile iş birliğine gösterdiği ilgiden gurur duyuyoruz. Türkiye, geniş basketbolsever kitlesi ile Euroleague’in en kıymetli pazarlarından biri. Çevresel şuuru geliştirmeye ve güçlendirmeye dayanak olan bu türlü bir markayla iş birliği yapmak bizim için çok önemli” dedi.

 

Enerjisa Commodities İdare Şurası Lideri İhsan Erbil Bayçöl ise mevzuyla ilgili değerlendirmesinde, “İnanıyorum ki bu iş birliği markamız ve Euroleague ortasında uzun soluklu ve ilham verici bir yol arkadaşlığının birinci adımı olacak. Bu çok pahalı tertibin Resmi Yeşil Sponsoru olduğumuz için son derece heyecanlı ve gururluyuz. Bu iş birliği bizim açımızdan bir sponsorluk mutabakatının çok daha fazlasını tabir ediyor. Bu büyüleyici spor kısmı ve güçlü tertip sayesinde milyonlarca beşere ve kuruma ulaşarak onları sürdürülebilir gelecek seyahatimizde bize katılmaya davet etme imkanı bulacağız” biçiminde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Sürdürülebilir enerji çalışmalarıyla Karşıyaka'da 2,7 Milyon lira tasarruf sağlandı

 

Enerjisa Commodities Yönetici Yöneticisi Yusuf İlimsever ise “Bugün burada bu çok değerli sponsorluk mutabakatını imzalanmasını kutlamak üzere burada bulunuyoruz. Basketbol ve güç pek çok taraftan benzerlikler taşıyan iki alan. Basketbol oyununda pek çok iniş ve çıkış varken, güç kesiminde de dalgalanmalar var. Her iki alanda da muvaffakiyet tam konsantrasyon ve disiplin gerektiriyor. Enerjisa Commodities olarak, en değerli gayelerimizden biri çevresel eserler ticaretinde global ayak izimizi genişletmek. Avrupa genelinde farklı kurumlarla iş birliği yaparak, dijital tahliller ve yeşil eserlerle onların sürdürülebilirlik seyahatine katkı sunmak istiyoruz. Çalışmalarımızın yeşil dönüşüme, bilhassa de daha düzgün bir gelecek için yenilenebilir güçteki büyümeye önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu iş birliğini vizyonumuzu gerçekleştirme tarafında manalı bir adım olarak görüyor ve getireceği fırsatları heyecanla bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar