Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Enerjisa Üretim Akademi İş Birlikleriyle Sektörün Geleceğine Yön Vermeye Devam Ediyor

Enerjisa Üretim Akademi İş Birlikleriyle Sektörün Geleceğine Yön Vermeye Devam Ediyor

admin admin -
55 0

Türkiye’nin önder özel dal elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, öğrencilerin hem mesleksel hem de ferdî gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim imkanları ve ekipmanlar ile dayanak sağlayacağı Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlilerine eğitim düzenledi. 11-13 Eylül’de gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında  öğretim görevlilerine yönelik derinlemesine güç kesimi eğitimleri ve saha gezisi düzenlendi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile Enerjisa Üretim ortasındaki iş birliği, Enerjisa Üretim’in dalın sürdürülebilirliğini sağlama vizyonu kapsamında güç bölümünde nitelikli çalışan yetiştirilmesine odaklanıyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında imzalanan protokol sayesinde öğrenciler, güç kesiminin ihtiyaçlarına uygun bir biçimde hazırlanma ve bölümün geleceğine katkı sağlama fırsatı yakalayacak. 

Enerjisa Üretim’in İstanbul Ataşehir’de bulunan merkez ofisini ve Balıkesir’de bulunan Balıkesir Rüzgar Güç Santralini 3 günlük program kapsamında ziyaret eden akademik takım, öncelikli olarak Enerjisa Üretim hakkında ayrıntılı bilgiler alırken rüzgar gücünün temelleri, güç piyasaları, elektrik üretim teknolojileri, güç santralleri optimizasyonu ve varlık idaresi, proje mühendisliği, proje geliştirme ve müsaade süreçleri üzere kesimin temel ögeleri ile ilgili alanında uzman profesyonellerden eğitimler alma fırsatı yakaladı. Öğretim vazifelileri, Enerjisa Üretim’in merkezi denetim odası Senkron’u da ziyaret ederken, VR teknolojisi kullanılan alanları deneyimleme bahtına sahip oldular. Yalnızca güç üretimi konusunda değil, tıpkı vakitte sürdürülebilirlik ve kesimdeki en aktüel bilgilere sahip olma konusunda da katkı sağlama emeliyle ayrıntılı bir program hazırlandı.

Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, bu iş birliğinin değerini vurgulayarak şunları söyledi: “Eğitim konusu bilhassa yenilebilir alanda kesimin gelişmesi ve sürdürülebilir olması açısından kritik olarak değerlendirdiğimiz başlıklar ortasında yer alıyor. Enerjisa Üretim olarak odağımız kesimimizin büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesi ve bu bakış açısıyla geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimize dayanak vermek bizim için hayli kıymetli. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile yaptığımız iş birliği ile bölümdeki insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmaya odaklanıyoruz. Akademisyenleri Enerjisa Üretim merkez ofisimizde ve santrallerimizde ağırlamak ve iş birliği kapsamında dala yönelik paylaşımlarda bulunmak bizler için bedelli. Protokol sayesinde de bölüme nitelikli profesyoneller yetiştirmeye olan taahhüdümüzü bir sefer daha göstermeyi amaçlıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Binlerce Android kullanıcısı casus yazılım kurbanı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar