Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Eşarj, Aynı Anda 20 Araca Hizmet Veren Şarj İstasyonunu Ankara’da Açtı

Eşarj, Aynı Anda 20 Araca Hizmet Veren Şarj İstasyonunu Ankara’da Açtı

admin admin -
10 0

Eşarj, Birebir Anda 20 Araca Hizmet Veren Şarj İstasyonunu Ankara’da Açtı

 

Eşarj’dan Ankara’nın en büyük elektrikli araç şarj istasyonu 

 

Türkiye’nin birinci ve en fazla süratli şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin paylarının tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, elektrikli araç sayısının her geçen gün arttığı Ankara’da, şarj istasyonu muhtaçlığına tıpkı anda en fazla araca hizmet verebilen şarj alanını Armada AVM’de kurarak cevap verdi.

 

Müşterilerine süratli ve avantajlı şarj imkanları sunma emeliyle 2023 yılı sonuna kadar ulaşmayı hedeflediği 1.000 istasyona yanlışsız kararlı adımlarla ilerleyen Eşarj, Türkiye’deki birinci ve en fazla süratli şarj istasyonu ağı olma özelliği ile de kaynağının pak güç olduğu elektrikli şarj istasyonlarında kısa müddette şarjlanma tecrübesini  sunuyor.   

 

Eşarj, 75’ten fazla kentte 800 istasyona ulaşmış durumda

 

Sektörün birincisi olarak art geriye yaptığı yatırımlar ve yenilikçi uygulamalar ile ‘ilklerin şirketi’ unvanına sahip olan Eşarj, Türkiye’de elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması ile birlikte yatırımlarını hızlandırıyor. 2008 yılında kurulan birinci elektrikli araçlar şarj istasyonu oyuncusu olarak Eşarj, 75’ten fazla kentte ve yaklaşık 600 yüksek süratli (DC) olmak üzere toplam 800 adet istasyona ulaşmış durumda. Bu istasyonlarda 1.400 üzerinde soket ve 50 MWh’in üzerinde heyeti güce sahip olan Eşarj, küresel markaların elektrikli araç modelleri ile Türkiye’nin birinci yerli arabası TOGG’un satışlarının artması ile birlikte artan şarj istasyonu muhtaçlığına da süratlice karşılık veriyor. 

 

Ankara’daki 200’ün üzerinde süratli şarj istasyonu soketinden 100’den fazlasına sahip olan ve bölgedeki liderliğini sürdüren Eşarj, artık müşterilerine sunduğu tecrübesi daha da uygunlaştırmak için Ankara Armada AVM’nin açık ve kapalı otoparklarında kurduğu istasyon alanında 9 DC ve 2 AC şarj aygıtı ile toplamda 1 MWh konseyi güce sahip aygıtlarla birebir anda 20 araca şarjlanma hizmeti verebilecek.  

İlginizi Çekebilir;  20 Ulusal IAB Sürdürülebilir Dijital Reklamcılık için Ortak Taahhütname İmzaladı

 

Ankara’nın tıpkı anda en fazla sayıda araca hizmet vereceği şarjlanma noktası olan Eşarj istasyonunda farklı kW’larda aygıtlar bulunurken, elektrikli araç sahipleri yüklü olarak 120kW gücünde aygıtlarla şarjlanma tecrübesini deneyim edebilecekler. Şoförler AVM’de vakit geçirirken istasyonda süratli ve avantajlı bir halde araçlarını şarj edebilecek.

 

“Türkiye elektrikli araç şarj istasyonu ağının yüzde 20’sini Eşarj olarak biz yönetiyoruz.”

 

Elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarıyla müşterilerine en güzel ve en süratli tecrübesi yaşatmaya devam edeceklerini lisana getiren Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay, “Türkiye’nin birinci elektrikli şarj operatörü olarak bölüme öncü uygulamalar geliştiriyor ve her yeni istasyon ile ülkemizin elektrikli araçların yaygınlaşması maksadına direkt katkıda bulunmuş oluyoruz. EPDK’nın son datalarına nazaran Türkiye’de yaklaşık her 14 araca bir DC şarj noktası düşüyor ve araç başına düşen DC şarj noktası açısından Türkiye Avrupa genelinde 1. sırada bulunuyor. Bununla birlikte 60 bin’in üzerinde elektrikli araç parkı bulunuyor; lakin hem küresel markaların elektrikli araç modellerinin yaygınlaşması hem de yerli arabamız TOGG ile birlikte bu gereksinim günden güne artıyor. Türkiye elektrikli araç şarj istasyonu ağının yüzde 20’sini Eşarj olarak biz yönetiyoruz. Ankara’nın en kıymetli güzergahlarında ve AVM’lerinde bulunan 200’ün üstünde DC soketin 100’den fazlası Eşarj olarak bize ilişkin. Armada AVM’de açtığımız yeni şarj istasyon alanı ile de birebir anda 20 araca şarj hizmeti verebilen bir ‘hub’ oluşturmuş bulunuyoruz. 2023 sonuna kadar 81 vilayette en az 1 yüksek süratli (DC) olmak üzere toplam 1.000 istasyon kurma gayemize emin adımlarla ilerlerken değerli bir kilometre taşı olan bu istasyon alanında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

 

İlklerin şarj operatörü Eşarj

İlginizi Çekebilir;  Noktalar Birleşiyor: Kaspersky Operation Triangulation Hakkında Derin Bilgiler Paylaştı

 

Elektrikli araçların karbon emisyonlarını azaltmada tam potansiyellerine ulaşmaları için çalışan Türkiye’nin birinci şarj operatörü olan Eşarj, yenilebilir güç sertifikası alan birinci şarj operatörü (IREC, YEK-G), ilk DC şarj istasyonu ve elektrikli araç markaları ile mutabakatlı birinci şarj operatörü unvanına sahip.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar