Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. F1 Akademi için Yarışacak

F1 Akademi için Yarışacak

admin admin -
12 0
Milli bayan karting sportmeni Ayşe Çebi, bu haftadan itibaren ay sonuna kadar İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve ülkemizde üç kıymetli yarışta çaba etmeye hazırlanıyor.

 

Milli karting atleti Ayşe Çebi, Avrupa pistlerinde ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. 2023 döneminde İtalya Karting Şampiyonası, IAME İtalya Serisi ve WSK Serisi olmak üzere 3 farklı Memleketler arası şampiyonayı takip eden Çebi’yi, Kasım ayında ağır bir program bekliyor.

Yılın yaklaşık 130-140 günü pistlerde idman ve yarışlarda geçiren 15 yaşındaki genç sportmen, 11-12 Kasım tarihlerinde South Garda Karting pistinde düzenlenecek olan IAME İtalya Final Yarışları’nda 81 atletin yer aldığı X30 Senior kategorisinde piste çıkacak. 

F1’E AÇILAN KAPI

İtalya’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne geçecek olan Çebi, 20-22 Kasım tarihlerinde Abu Dabi’deki Al Forsan yarış pistinde düzenlenen ‘Geleceğin Şampiyonları Karting Akademisi’ yarışında tek Türk atlet olacak. Bu yeni küresel seri, bayanların ulusal ve milletlerarası karting müsabakalarına iştirakini artırmayı ve onları desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıyeten F1 Akademisi, küçük, junior ve senior kategoride başarılı olan üçer bayan sürücüyü destekleyecek. Temsilcimiz, bu büyük tertipte 21 ülkeden 36 atletin yer aldığı OK-N Senior kategorisinde çaba edecek.

Genç atlet, Abu Dabi’den ülkemize dönerek 25-26 Kasım tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek olan MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası son yarışında start alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Türkiye Karting Şampiyonası'nın 6. Ayak Yarışlarına  BOM Karting Takımı Damgasını Vurdu

İlgili Yazılar