Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistin’e Dua Gecesi Düzenlenecek

Filistin’e Dua Gecesi Düzenlenecek

admin admin -
11 0
Filistin’e Dua Gecesi Düzenlenecek

 

İsrail’in bir ayı aşkın müddettir aralıksız halde Gazze’ye uyguladığı taarruzlar devam ediyor. İnegöl Belediyesi, Filistin için dua gecesi düzenleneceğini açıkladı. Lider Alper Taban tüm ilçe halkını temizlerin akan kan ve gözyaşının dinmesi için ellerin semaya açılacağı Dua Gecesine davet etti.

İsrail’in Filistin’e yönelik taarruzları 33 gündür aralıksız biçimde sürüyor. Her gün yüzlerce günahsızın hayatını yitirdiği, yüzlercesinin de yaralandığı akınlara dünya sessiz kalırken, İnegöl Belediyesi Filistin’e Dua Gecesi düzenleneceğini duyurdu.

BAŞKAN TABAN’DAN DAVET

Konuya ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, “Adeta soykırımın yapıldığı, insanlığın vefatını izlediğimiz Filistin için dünya sessizliğini koruyor. Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimiz diplomatik tüm adımları atma noktasında efor sarf ederken, bizler de saf insanların akan kan ve gözyaşına sessiz kalmamak ismine Filistin’e Dua Gecesi tertip etme kararı aldık. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hadisi şerifinde buyurduğu üzere; ‘Bir yanlış görürsen elinle düzeltmeye çalış, buna gücün yetmezse, dilinle düzelt, ona da gücün yetmezse kalbinle buğuz et.’ Hadis-i Şerif’inden yola çıkarak; 11 Kasım Cumartesi akşamı yatsı namazına müteakiben OSB Camimizde lisanımızla ve kalbimizle buğuz etmek için, katil İsrail’i dualarımızla şikayet etmek için bir ortaya geleceğiz. Filistin’e Dua Gecesi ismiyle düzenleyeceğimiz dua gecesine tüm ilçe halkımızı bekliyoruz” dedi.

PROGRAMIN İÇERİĞİ

Programın içeriği hakkında da bilgi veren Lider Taban, “11 Kasım Cumartesi akşamı yatsı namazına müteakiben OSB mescidinde yapılacak Filistin’e Dua Gecesinde Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hocamız “Kudüs’ün İslam Dünyası İçin Önemi” bahisli anlatımlarda bulunacak. Ayasofya Mescidi İmam Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer hocamız Kuran-ı Kerim tilavetleri ve duaları, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya da kasideleri ve mevlidi şerifi ile Filistin’e Dua Gecemizde sesimiz olacak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  100'üncü Yılda 100 Genç Yürüyecek

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar