Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Finike’de 35 kilometrelik sathi kaplama asfalt

Finike’de 35 kilometrelik sathi kaplama asfalt

admin admin -
45 0

 

Finike’de 35 kilometrelik sathi kaplama asfalt

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Finike Dağbağ Mahallesi’ndeki 3 ilçeyi birbirine bağlayan 35 kilometrelik küme yolunda asfalt çalışması yapıyor.  

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Finike Dağbağ Mahallesi’nde bulunan ve Antalya’nın 3 ilçesini birbirine bağlayan küme yolunun altyapı çalışmaları tamamlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı alt yapı grupları, daha evvel küme yolunda güçlendirme, büz ve şarampol çalışmaları yapmıştı. Pozisyonu sebebiyle büyük kıymet arz eden Finike, Kaş ve Demre’yi birbirine bağlayan küme yolunda sathi asfalt dökme çalışmaları devam ediyor. Antalya’nın en uzun küme yollarından biri olan 35 kilometrelik yolun tamamı sathi asfaltla kaplanacak. Kırsal Hizmetler Dairesi takımları, küme yolunda, çalışmaların bir an evvel tamamlanması için çalışıyor. 

YOLLARIN DENETİMİ YAPILIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir, Dağbağ Mahalle Muhtarı Durmuş Öner ile birlikte yapılan sathi asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek, yolun bölge halkına güzel olmasını diledi. İsa Akdemir, Finike muhtarlar toplantısında muhtarların, yol için taleplerinin olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin de yolu tamamlamak için çalışma başlattığını söyledi. Akdemir, “ Bu yol Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en uzun küme yolu. Altyapısını bitirdik sathi kaplama asfaltını yapıyoruz” dedi.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Dağbağ Mahalle Muhtarı Durmuş Öner de, “Yolumuz eskimiş ve bozulmaya başlamıştı. Antalya Büyükşehir Belediyemiz sağ olsun yolumuzu yeniliyor. Bundan sonra ulaşım daha kolay sağlanacak. Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Dalaman Alemdar Caddesine Sıcak Asfalt

İlgili Yazılar