Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Fiyat Uyuşmazlığına Af Yok

Fiyat Uyuşmazlığına Af Yok

admin admin -
12 0
Fiyat Uyuşmazlığına Af Yok

 

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, rutin kontroller ve vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine 2023 yılında kasa ve raf fiyatı uyuşmazlığı nedeniyle 76 işletmeye cezai süreç uyguladı.

Her alanda halkın huzuru, güvenliği ve refahı için ağır mesai harcayan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, bir yandan rutin kontrollerle bir yandan da vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Halk sıhhatinin korunması, haksız çıkarın önlenmesi, ilçe halkının daha kaliteli hizmet alabilmesi ve genel nizam ve tertibin sağlanması ismine uğraş eden gruplar, tüm işletmeleri mercek altına alarak sistemli olarak denetliyor.

76 İŞLETMEYE KASA-RAF FİYATI UYUŞMAZLIĞINDAN CEZA YAZILDI

7/24 alanda kontrollerini sürdüren zabıta grupları, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine de çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda bilhassa kasa ve raf fiyatı uyuşmazlıkları dikkat çekiyor. Zabıta Müdürlüğünce rutin kontroller ve vatandaştan gelen fotoğraflı ihbarlar sonucunda başta zincir marketler olmak üzere 2023 yılında kasa ve raf fiyatı uyuşmazlığı ile alakalı toplam 76 adet işletmeye cezai süreç uygulandığı açıklandı.

VATANDAŞLARA DAVET; FİYAT UYUŞMAZLIKLARINI BİLDİRİN

Konuya ait İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Müdürlüğümüz gerek rutin kontrolleri gerekse de vatandaşlarımızın ihbarları üzerine kontrollerini aralıksız olarak sürdürüyor. Bilhassa kasa-raf fiyat uyuşmazlıklarının tespiti noktasında vatandaşlarımızın bildirimleri çok değerli. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54-(2) unsurunda ‘Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı ortasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır’ kararı gereği, vatandaşlarımızın yasal hakları konusunda dikkatli olmaları ve fark ettikleri aksiliklerde kesinlikle 153 sınırları üzerinden İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İnegöl'de Zabıtadan Kırtasiyelere Sıkı Takip

İlgili Yazılar