Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İnegöl’de Saygıyla Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İnegöl’de Saygıyla Anıldı

admin admin -
11 0
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İnegöl’de Hürmetle Anıldı

 

Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıldönümünde bugün tüm yurtta olduğu üzere İnegöl’de de düzenlenen merasimlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938’in 85’inci yıldönümünde tüm yurtta düzenlenen merasimlerle anıldı. İnegöl’de gerçekleştirilen merasimlere; İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Lideri Alper Taban, Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Alagöz, siyasi parti lider ve yöneticileri, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler iştirak gösterdi.

09.05’TE TÜM İNEGÖL HÜRMETE DURDU

İlk merasim sabah saat 08.45’te Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Saat 08.50’de Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri anıta sunuldu. Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Ata’ya iki dakikalık hürmet duruşunun akabinde, İstiklâl Marşı okundu. Sirenlerin çaldığı sırada etrafta hareket halinde olan araçların şoförleri, vatandaşlar, yayalar, yaşlılar, çalışanlar hürmet duruşunda bulundular. İstiklâl Marşı’nın okunması ile Anıt önündeki merasim sona erdi.

TÖRENLERE BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR MERKEZİ MESKEN SAHİPLİĞİ YAPTI

Programın ikinci kısmı ise Dörtçelik Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi tertibiyle İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Hürmet duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının akabinde Okul Müdürü Ziyaddin Çiftçi günün mana ve değerini belirten konuşma yaptı. Konuşmanın akabinde merasim, ilçe genelinde düzenlenen Atatürk bahisli müsabakalarda dereceye giren öğrencilere mükafatları takdim edildi. Daha sonra günün mana ve kıymetini anlatan şiirler ve oratoryo şovları ile devam etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Atatürk ölümünün 85. Yılında "Son Balo" ile anıldı

İlgili Yazılar