Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazilerimiz Ebedi Kahramanlarımız

Gazilerimiz Ebedi Kahramanlarımız

admin admin -
55 0

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın Gaziler Günü münasebetiyle yayınladığı iletide “Vatanın bağımsızlığı, birliği, ulusal ve manevi kıymetleri için şehadeti göze alan tüm gazilerimizin gününü kutluyorum. Onlar bizim ebedi kamramanlarımızdır” dedi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Gaziler Günü münasebetiyle ileti yayınladı. Türkiye’nin tarihini anlatan “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak şayet uğrunda ölen varsa vatandır” beyitleri, vatansever her bireyin kalbine nakşedilmiş cümlelerdir ”diyen Lider Büyükakın şöyle devam etti:

Bir ülkenin en kutsal miraslarından biri de vatan uğruna canını ortaya koymuş şehit ve gazileridir. Onlar, ulusal çabada her vakit en kıymetli kuvvet olmuş, ülkesi, ulusal ve manevi pahaları için canını ortaya koymaktan çekinmemişlerdir. Onlar ki her daim vatanın birliği ve bağımsızlığı kelam konusu olduğunda gözünü budaktan esirgemeden canını dişine takarak uğraş etme hamaseti ve gücünü göstermektedir. 15 Temmuz, bunun yakın tarihteki en değerli örneğidir. Vatan uğruna şehit olmuş, gazilik erdemine erişmiş tüm kahramanlarımız bizim başımızın tacıdır. Onlara hürmetimiz ve minnetimiz sonsuzdur. Bu his ve fikirlerle ne yapsak haklarını ödeyemeyeceğimiz ezelden ebede tüm gazilerimize, ölenlere rahmet, geride kalanlara sıhhat ve huzur diliyorum”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Erdem Gazileri Unutmadı

İlgili Yazılar