Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ‘Geleceğin Ustaları’ Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

‘Geleceğin Ustaları’ Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

admin admin -
16 0
‘Geleceğin Ustaları’ Yarışması’nın Kazananları Belirli Oldu

Zeytinburnu Kültür Sanat’ın Klasik Sanatlar Tasarım Müsabakası ismi altında bu yıl 10’uncusunu düzenlediği ve Hüsn-i Sınır, Minyatür, Tezhip ve Çini işi yapıtların yarıştığı “Geleceğin Ustaları” Yarışması’nın sonuç bildirgesi yayınlandı.

 
Zeytinburnu Kültür Sanat’ın bu yıl 10’uncusunu düzenlediği Hüsn-i Sınır, Minyatür, Tezhip ve Çini işi yapıtların yer aldığı Klâsik Sanatlar Tasarım Yarışı “Geleceğin Ustaları”nda dereceye giren eserler aşikâr oldu. Klasik sanatlarımızın gelişimine katkı sağlamak için Hüsn-i Çizgi, Minyatür, Tezhip ve Çini olmak üzere 4 farklı branşta düzenlenen Klasik Sa¬natlar Tasarım Yarışı, yeniden 4 farklı branştan oluşan seçici heyet tarafından değerlendirildi. Yarışa bu alanda amatör yahut profesyonel olarak faaliyet gösteren tüm sanatkarlar ile sanat öğrencileri yapıtlarını gönderdi. Tıpkı vakitte müracaat için rastgele bir yaş ve eğitim düzeyi sınırla¬ması uygulanmadı. Seçici şuranın yayınladığı sonuç bildirgesine nazaran; Celi Sülüs branşında 10. Yıl Özel Ödülü’nü Karzan Abubaker Kareem, Hüsn-i Hat’ta Hafize Sunduvaç Namazi ve Abdulrahman Hasan Ebrahim Al-Saeedi, tezhip kategorisinde Darya Novin, minyatürde Semra Sayitoğlu, çinide ise Havva Ay birinciliği elde etti. 

 

ÖDÜL MERASİMİ 25 KASIM’DA ZKSM’DE…
25 Kasım 2023 Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek bir merasimle dereceye girenlere mükafatları takdim edilecek. Her kategori birincisine 60 bin TL, ikincisine 40 bin TL, üçüncüsüne ise 30 bin TL para mükafatı dağıtılırken, bir yapıta de 60 bin TL 10. Yıl’a Özel para mükafatı verilecek. Birebir vakitte heyet tarafından seçilen birtakım eserler 20 bin TL’lik teşvik mükafatı alacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  1.Büyükşehir Belediyeleri Şehir Tiyatroları Çalıştayı'nın sonuç bildirgesi açıklandı

İlgili Yazılar