Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gemlik’teki o Büfeler 8 Milyon Adet Ürünü Vatandaşlara Ucuz ve Kaliteli Bir Şekilde Ulaştırdı

Gemlik’teki o Büfeler 8 Milyon Adet Ürünü Vatandaşlara Ucuz ve Kaliteli Bir Şekilde Ulaştırdı

admin admin -
54 0

Gemlik Belediyesi’nin ilçenin beş farklı bölgesine kurduğu halk büfeler, ucuz ve kaliteli eserleri sunmaya devam ediyor. 2022 yılının Ocak ayında Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın talimatıyla konut iktisadının rahatlatmak ve vatandaşların ekonomik olarak yaralarını sarmak hedefiyle kurulan büfelerde, vatandaşlar marketlerden yüzde otuz daha temin etmenin imkânı sağlıyor.

  Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 8 milyon adet eseri vatandaşlarla buluşturan Halk Büfeler, milyonlarca liranın ceplerde kalmasını sağladı. Gemlik Belediyesi’nin kendi seralarında ürettiği zerzevatları de piyasanın yarı fiyatına sattığı büfelerden vatandaşların memnuniyeti her geçen gün artıyor. 

Ekmek ve pide çok daha ucuz

  Gemlik Belediyesi Halk Büfelerde vatandaşların ana besin kaynağı olan ekmeğin satışını yüzde otuz daha ucuza satışı gerçekleştiriyor. Bu sayede vatandaşlar bir yandan ekonomilerine katkı sağlarken, öbür yandan da konutuna bir eser daha ekstradan alabiliyor. Günde 10 bin ekmek satış sayısını aşmayan büfelerde ucuz ve kaliteli ekmek her gün vatandaşlarla taze olarak buluşturuluyor. 

Hem çiftçiye dayanak hem de vatandaşa uyguna ürün

  Halk Büfelerde vatandaşlarla buluşturulan bir öteki eser kümesi ise süt eserleri ve yumurta oldu. Kooperatifler tarafından üretilen tereyağı, tost peyniri, lor, süt üzere eserleri de vatandaşlara uygun fiyatla sunan büfeler hem vatandaşa kaliteli ve uygun fiyatlara eserlerini ulaştırırken, hem de çiftçilere dayanak vermiş oluyor. 

Serada üretilip, halk büfelerde satılıyor

  Gemlik Belediyesi’nin çiftçi belediye misyonuyla inşa ettiği seralar, halk büfelerden alışveriş yapan vatandaşlara takviye olmaya devam ediyor. Yaz aylarında; domates, biber, patlıcan ve salatalık üzere eserleri üreten seralarda, kış aylarında ise, Marul, roka, ıspanak üretiliyor ve büfelerden alışveriş yapan vatandaşlara piyasanın yarı fiyatına satışı gerçekleşiyor. Bu vakte kadar yaklaşık 150 bin kilogram zerzevat, büfeler aracılığıyla vatandaşlara ulaştırıldı.

İlginizi Çekebilir;  İzmirliler geleneksel Zafer Yürüyüşü'nde buluştu

Başkan Sertaslan, “Vatandaşımızın nerede ezası varsa, biz tahlil için oradayız”

  Türkiye’de yaşanan fiyat istikrarsızlığının vatandaşları ekonomik olarak darboğaza soktuğunu söz eden Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’in beş farklı noktasına kurdukları büfelerle bu düşüncelere bir nebze olsun tahlil olduklarını tabir ederken, “Gemlik Belediyesi olarak toplumsal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Büfelerimiz, yaşanan ekonomik badirelerin altında ezilen vatandaşlarımızın nefes almasını sağlıyor. Süpermarketlerden çok daha ucuza eserleri vatandaşlarla buluşturan büfelerimiz, ortaya koyduğu kalite anlayışıyla vatandaşlarımızı şad etmeye devam ediyor. Biz Gemlik Belediyesi olarak vatandaşlarımızın nerede badiresi varsa orada olmaya ve sorunlarını çözmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar