Haber 2023

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Girişimciler ve Yatırımcılar “12. Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Girişimciler ve Yatırımcılar “12. Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma Etkinliğinde Bir Araya Geldi

admin admin -
14 0

Girişimciler ve Yatırımcılar “12. Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma Etkinliğinde Bir Ortaya Geldi

 

Teknopark İstanbul’da “Görsel ve Sanatsal Teknolojiler” alanında çalışmalarını sürdüren teşebbüsçüler, Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma aktifliği yatırımcıların karşısına çıktı. Cube Beyoğlu Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşen aktiflikte yatırımcılar ve teşebbüsçüler bir ortaya gelerek projelerini sundular.

 

Derin teknoloji girişimcileri, Ar-Ge mühendisleri, kurumsal şirketler ve üniversitelere mesken sahipliği yapan Teknopark İstanbul, Kuluçka Merkezi: Cube Incubation aracılığı ile hem girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine dayanak veriyor hem de sermaye takviyesi bulmaları için teşebbüsçüler ve yatırımcılar ortasında köprü vazifesi görüyor. Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden biri olan Teknopark İstanbul, tertipli olarak gerçekleştirdiği etkinlikler yoluyla girişimcilerin projelerini yatırımcılar ve iş dünyasının önde gelen firmalarıyla buluşturarak; projelerinin satışa dönüşmesi, satışlarının ölçeklenmesi ve yeni projelerin geliştirilmesine katkı sağlıyor. Bu hedefle Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığıyla klasik olarak ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ aktiflikleri düzenleyen Teknopark İstanbul, bu aktifliklerin 12.’sini ‘Görsel ve Sanatsal Teknolojiler’ odağında Cube Beyoğlu’nda gerçekleştirdi.

 

100’den fazla teşebbüsçü sunumu, 1400’den fazla katılımcı

 

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığı ile düzenlenen Açık Kapı Aktifliği, girişimcilerin yenilikçi projelerini tanıttığı ve yatırımcılarla buluştuğu teknoloji ekosisteminin büyümesi ve yeni fikirlerin geliştirilmesi için değerli bir adım olarak kabul ediliyor. Teknopark İstanbul’un Türkiye’nin kendi tematik alanında birinci uydu kuluçka merkezi olan Cube Beyoğlu’nda 12.’si düzenlenen aktifliğin odağında “Görsel ve Sanatsal Teknolojiler” vardı. 2022 yılından beri nizamlı bir formda farklı tematik alanlarda 12 kez gerçekleşen Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma aktifliklerine 1400’den fazla iştirakçi katıldı. 100’den fazla teşebbüsçü sunumu ile yenilikçi projelerin geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına imkan sağladı.  Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığı ile düzenlenen Açık Kapı Aktifliğinin 13.’sünün ise “Mikromobilite ve Elektrikli Araçlar” odağında olacak.

İlginizi Çekebilir;  Konya Büyükşehir Huzurevinde Kalan Büyüklerimiz İçin Bisiklet Etkinliği Düzenledi

 

‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliğinde projelerini sergileyen Teknopark İstanbul teşebbüsleri şunlar:

 • Base Bros: Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR), Karma Gerçeklik (MR) ve 3D Teknolojileri üzerine projeler geliştirmektedir. 
 • Gazulive: Türkiye’nin birinci Canlı yayın platformu olup düzeyli sohbetlerin ve arkadaşlıkların kurulduğu toplumsal medya uygulamasıdır. 
 • Misclick Games: Pazar standartlarını tekrar yazmayı vizyon edinmiş, (PC/konsol) üzerine görüntü oyunlar geliştirmektedir. 
 • Orbina.ai: Kelimelerle söz edilen fikirleri gerçekçi manzaralara ve sanatsal içeriklere dönüştüren ve oluşturulan içerikleri toplumsal medya taslağına giydirdikten sonra kullanıcılar ismine otomatik olarak paylaşan bir yapay zeka ajansıdır. 
 • Scalar Vision: 3D ve AR/VR teknolojileri üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. 
 • toruk MAGIC™ Deep Tech: Maliyetlerinizi düşürürken, karınızı artıran butik dijital pazarlama yolu MAGIC™ ‘in keşif datadır. İnovatif ve progresif, derin teknoloji içeren kiralanabilir yazılım eserleri geliştirmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar