Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Güçlü Tedarikçi Ağıyla Her Yıl Çift Haneli Büyüyor

Güçlü Tedarikçi Ağıyla Her Yıl Çift Haneli Büyüyor

admin admin -
61 0

Dünyanın en güçlü tedarik zinciri platformu olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren C.H. Robinson, Türkiye’deki 10’uncu yılını büyük başarılarla kutluyor. Sürdürülebilir bir iş modeli benimseyen şirket, geniş taşıyıcı ağıyla, 150’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Gelişmiş teknolojisi ve eşsiz tedarikçi ağıyla katma paha yaratan C.H. Robinson, Türkiye’de faaliyetlerine başladığı 2013’ten bu yana her yıl kesintisiz büyüme kaydediyor.

Temelleri 1905 yılında atılan ve “dünyanın en güçlü tedarik zinciri platformu olma” vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren C.H. Robinson, Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor. 2013 yılından beri Türkiye’de kendi ofisi ile faaliyetlerini sürdüren şirket, milletlerarası karayolu ve intermodal nakliyeciliği ile tedarik zincirine kapsayıcı tahliller sunuyor. Türkiye’de yaklaşık bin şirketin yer aldığı alt taşıyıcı ağı ile 150’den fazla müşteriye hizmet sunan C.H. Robinson; eşsiz teknolojik altyapısı, sürdürülebilir iş modeli ve finansal gücüyle pazardaki pozisyonunu her geçen gün ileriye taşıyor. 

10 yıldır aralıksız büyüme

Türkiye’de faaliyete başladığı günden bu yana her yıl çift haneli büyüme sayılarına imza atan C.H. Robinson, 2024 yılında Türkiye’de pazar hissesini genişletmeyi, taşıyıcı ağını büyütmeyi ve mahallî takımını büyütmeyi hedefliyor. C.H. Robinson Türkiye değerli ölçüde büyüme kaydederek Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük lojistik platformlardan biri pozisyonuna geldi. 2023’ün birinci 8 aylık devrinde amaçları doğrultusunda ilerleyen şirket, 10 yıldır olduğu üzere yıl sonunda da çift haneli büyüme sayılarına ulaşmayı öngörüyor.   

Chris Mills: “Lojistik hizmetlerinde emisyon yoğunluğunu yüzde 47 azalttık” 

Son yıllarda, sürdürülebilirlik ve yeşil lojistik uygulamaları lojistik sanayisi üzerinde derinlemesine ve olumlu tesirler yarattığına dikkat çeken C.H. Robinson Avrupa Ulaştırma Lider Yardımcısı Chris Mills, “Veri analitiği üzere gelişmiş teknolojileri kullanarak yakıt tüketimini ve emisyonları azaltma üzere stratejileri giderek daha fazla benimsemiş durumdayız. Bu yalnızca çevresel amaçlarımızla uyumlu olmakla kalmıyor, tıpkı vakitte müşterilerimizin işletme maliyetlerini kıymetli ölçüde düşürerek rekabetçiliği ve karlılığı artırıyor. C.H. Robinson olarak, 5 yıl evvel 2025 yılına kadar emisyon yoğunluğunu yüzde 40 azaltmak ismine kendimize bir amaç koyduk. Lakin kısa müddette bu maksadın çok ilerisine geçerek 2022 yılı 31 Aralık prestijiyle Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyon yoğunluğunu yüzde 47 azaltmayı başardık. Manalı bir değişim yaratan sürdürülebilirlik programlarının öncüsü olmayı kendimize misyon edindik. Bu çerçevede 2024 yılında Avrupa karayolu nakliyeciliğinde ihtilal yapmayı amaçlayan bir sürdürülebilirlik programı başlatacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Türk Firmalarına Global Arenada Rehberliğin Bütün Detayları Ekoturk TV'de Masaya Yatırılacak

Gökalp Ertuğrul: “Avrupa ve Türkiye’de önder konumdayız”

Türkiye’deki lojistik dalının çok büyük gelişmeler kaydettiğini söyleyen C.H. Robinson Türkiye Genel Müdürü Gökalp Ertuğrul ise Küresel ticaretin kıymetli bir oyuncusu olan Türkiye, Avrupa, Asya ve Orta Doğu ortasında kritik bir ilişki misyonu görüyor. Ülkenin stratejik pozisyonu, geniş taşıma altyapısı ve daima olarak gelişen lojistik yetenekleri, daldaki ehemmiyetini artırıyor. Türkiye; nakliyecilik, depolama, nakliye acenteliği ve gümrük süreçleri dahil olmak üzere çeşitli lojistik hizmetlerinde çok değerli bir pozisyona sahip. C.H. Robinson olarak, pozisyonu ve fabrika tesisleri ile Avrupa tedarik zincirinde kıymetli bir rol oynayan Türkiye’deki odağımızı muhafazayı sürdüreceğiz” dedi. 

Uluslararası nakliyecilik (karayolu, intermodal, ısı denetimli taşımalar, tehlikeli unsur nakliyatı ve parsiyel) hizmetleri gelişmiş teknoloji, eşsiz tedarikçi ağı ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarıyla katma paha yaratmaya devam edeceklerini vurgulayan Ertuğrul şöyle devam etti: “Kendi ekipmanlarımız olmamasına karşın milletlerarası nakliyecilikte araç ve eser görünürlüğü sağlama konusunda Avrupa ve Türkiye’de başkan pozisyondayız. Kimi güzergahlarda yüzde 90 üzerinde anlık araç görünürlüğü sunabiliyoruz. Bunun için müşterilerimizin farklı bir yazılıma geçmeleri ya da linki tıklamaları gerekmiyor. Kendi yazılımımız olan Navisphere platformu üzerinden onlarca farklı işlevi el değmeden yönetebilir pozisyondayız.” 

Yerel taşıyıcıların gelişimine takviye olacak

Türkiye’de iktisadın gelişiminde kritik rol oynayan bölümlere daha fazla odaklanmayı hedefleyen şirket, birebir vakitte ülkenin lokal taşıyıcılarının gelişimini desteklemeyi de odağına alıyor. Bu kapsamda şirket, lojistik dayanak konusunda yeni yatırımlar yaparak müşterilerinin gereksinimlerine özel tahliller geliştirmeye devam edecek. Şirket, bölümün büyümesine öncülük etme seyahatinde son 10 yılda yakaladığı istikrarlı büyümeyi sürdürmeyi de hedefliyor.

C.H. Robinson Hakkında; 

C.H. Robinson, dünya genelinde farklı bölümlerdeki şirketler için lojistik sorunları çözen bir şirkettir. Yıllık 28 milyar dolarlık yük idaresi ve 20 milyon sevkiyatla, dünyanın en büyük lojistik platformlarından biridir. Global hizmet yelpazesi ile, dünya iktisadını yönlendiren eser ve malları problemsiz bir biçimde teslim eden şirket ticareti hızlandırıyor. Çoklu taşıma idare sisteminin ve uzmanlığının birleşimi ile bilgi avantajını kullanarak, yaklaşık 100.000 müşterisi ve 85.000 kontratlı taşıyıcısı için daha akıllı tahliller sunuyor. Teknolojisi, tedarik zinciri uzmanları tarafından ve yeniden kendileri için geliştirilmiş olup, müşterilerinin işlerine daha süratli ve manalı iyileştirmeler getirmek için kullanılır. Ayrıyeten, şirket, toplumsal sorumluluk anlayışıyla vakfının ve çalışanlarının değer verdiği global problemlerin tahlili için milyonlarca dolar katkıda bulunuyor.

 

İlginizi Çekebilir;  Sektörün en genci Odeabank, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar