Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Horoz Lojistik Pembelere Büründü!  

Horoz Lojistik Pembelere Büründü!  

admin admin -
12 0

Horoz Lojistik Pembelere Büründü!

 

Horoz Lojistik’ten Göğüs Kanseri Farkındalığına Takviye: Pembe Ekim Etkinliği

 

Horoz Lojistik, göğüs kanseri farkındalığını artırmak maksadıyla klasik olarak düzenlediği “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” aktifliği kapsamında pembe giyinerek, göğüs kanseri uğraşına takviye vermeye devam ediyor. Bu yılın teması, “Korkma, Bilinçlen, Denetim Et, Fark Et!” olarak belirlendi.

 

Horoz Lojistik Kurumsal Bağlantı ve Pazarlama Yöneticisi Hece Özyaman, bu yılki aktifliği şu sözlerle açıkladı: “Meme kanseri, bayan kanser tiplerinin en yaygın ve korkulanı haline gelmiştir ve ne yazık ki günümüzde her 8 bayandan biri göğüs kanserine maruz kalmaktadır. Ayrıyeten, her 100 bayana karşılık, 1 erkekte de göğüs kanseri görülmeye başlamıştır. Tüm makaleler ve çalışmalarla elde edilen datalar her geçen yıl göğüs kanserinin görülme sıklığının arttığını göstermektedir. Horoz Lojistik olarak, göğüs kanseri konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayarak, bu şiddetli hastalığın erken teşhisi konusunda ileti vermeye devam ediyoruz. Bu sorunun üstesinden gelmek için korkusuzca, bilinçlenerek, tertipli denetimler yaparak, evvel kendimizi sonra vücudumuzu fark etmeliyiz.

 

Kadın çalışan sayısı her geçen gün artan Horoz Lojistik, toplumsal hassaslık olarak göğüs kanseri farkındalığını büyük bir değerle desteklemekte. Bu bağlamda, Meme Kanseri Farkındalık Ayı, toplumu bilinçlendirmek ve bu değerli mevzuya dikkat çekmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Biz de bu vesile ile Türk Göğüs Vakfı’nın Şişecam iştirakinde ürettirdiği Hassaslık Mataralarını çalışanlarımıza farkındalık armağanı olarak hazırlattık. Bu matara, su içmelerini teşvik ederken ferdî denetimlerini hatırlatmayı amaçlamaktadır. Üst idaremiz de mevzuyu ne kadar sahiplendiğimizi göstermek ismine pembe tişörtlerle hassaslıklarını gösterdiler. Horoz Lojistik olarak, gelecekte de toplumsal kampanyalara dayanak olmaya ve toplumun daha güzel bir geleceğe ulaşmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir;  Muğla Büyükşehir Belediyesi destekleriyle Migros'ta çilek satışına başlayan üreticiler Köyceğiz'in yaylalarında yetişen ürünleri vatandaşla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Ayrıca, “Bugün su içtin mi?” kampanyası kapsamında, Paşabahçe’nin yeni 500 ml Vita şişenin satışından sağlanan katkı hissesi, Türkiye Göğüs Vakfı (MEVA)’nın göğüs sıhhati ile ilgili farkındalığı geliştirme çalışmalarına dayanakta bulunuyor.”

 

Meme kanseri konusunda farkındalığı artırmak ve bahse daha fazla dikkat çekme misyonunu sürdüren Horoz Lojistik’in bu yılki aktifliği; bayan, erkek tüm çalışanlar ve üst idare tarafından büyük bir ilgi ile gerçekleşti.

 

 

– #PembeyleFarkEt

– #PembeEkim

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar