Haber 2023

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor

IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor

admin admin -
38 0
IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor

IFS İş operasyonlarında paha elde etme sürecini hızlandırmak maksadıyla ESG yeteneklerine daha fazla vurgu yapılıyor.

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, yılda iki defa yayınladığı IFS Cloud sürümlerinden ikincisini piyasaya sundu. Bu sürüm, IFS müşterilerine şirketlerinin verimliliğini artırmalarına ve operasyonel harikalığı sağlamak ismine dijital teknolojiden yararlanmalarına yardımcı olacak yeni yeteneklere odaklanıyor.

IFS Cloud’un yeni sürümü IFS’in ana sanayilerdeki müşterilerinin şekillendirebilir, akıllı ve otonom yapılar oluşturmalarına yardımcı olma gayesinin devamı niteliğindedir.

Bu güncelleme ile birlikte, şirketin son devirde başlattığı yapay zeka mimarisi IFS.ai’ın özelliklerini, IFS’in geniş eser yelpazesi ve sanayiye özel yetenekleriyle bütünleştiriyor. Bu entegrasyon, yapay zekayı müşterilerin şirket genelinde kullanabilmelerini sağlayarak sanayiye mahsus iş süreçlerini simüle etme, optimize etme ve otomatikleştirme yetenekleri sunuyor. Bu sayede şirketler, çalışanlarını ve varlıklarını yönetirken, sundukları hizmetlerin verimliliğini artırarak hizmet verdikleri sanayilerde değerli avantajlar sağlıyor.

Şirketler, değişen makro ekonomik şartlara süratli, tesirli ve sürdürülebilir bir formda karşılık vermek gayesiyle iş esnekliklerini artırmayı hedefliyorlar. Uzun vadeli muvaffakiyete ulaşmak ise çeviklik ve uyarlanabilirlik bahislerinde iyileştirmeler yapmayı gerektiriyor. Bu durum teknoloji inovasyonuna olan bağımlılığı artırıyor. Dijitalleşmeye evvelce yatırım yapmış olan şirketler, bu sayede yapay zeka üzere teknolojilerden daha süratli bir biçimde faydalanarak operasyonel performanslarını aktif bir biçimde yönetiyor ve üretkenliklerini arttırıyor.

IFS Cloud’un son sürümü üç stratejik bahse odaklanmaya devam ediyor. 

 • Çalışanları, Varlıkları ve Servisleri Optimize etmek
 • Küresel operasyonları birbirine bağlamak
 • ESG gayelerine karlı bir biçimde ulaşmak

Çalışanları, Varlıkları ve Servisleri Optimize Edin

IFS Cloud, çalışanlar, varlıklar ve servislerle ilgili süreçleri kolaylaştırmak, bilgi kalitesini artırmak ve uyumluluğu geliştirmek hedefiyle yapay zeka, makine öğrenmesi, IoT ve otomasyon teknolojilerini aktif bir biçimde kullanır.

 • Çapraz iş içgörülerini ve akıllı otomasyonu birleştirerek kapasite kullanımını en üst seviyeye çıkarın. (Üretim Çizelgeleme ve Optimizasyon, ERP)
 • Verimliliğini artırın, iş hacmini yükseltin, maliyetleri düşürün ve üretim kalitesini güzelleştirin. (Üretimde Akıllı Otomasyon, ERP) 
 • Sipariş karşılamayı artırın, üretkenliği geliştirin ve müşteri hizmet düzeylerini güzelleştirin.  (Tedarik Zinciri İdaresi, ERP)
 • Bakım prosedürü gecikmelerini önleyerek BT idaresini en aza indirin. (Havacılık Bakımı)
 • Ekip verimliliğini en üst düzeye çıkarın ve birinci seferde tamirat oranlarıyla maliyetleri azaltın. (Servis İdaresinde Çizelgeleme ve Optimizasyon)

 

Küresel Operasyonları Bağlayın:

IFS Cloud, bilgi ve başka operasyonel siloları yıkarak, çalışanları birbirine bağlar ve uyumlu hale getirir. Böylelikle şirket genelinde riskleri ve fırsatları belirlemeyi maksatlar. Yapılan son güncelleme, istenmeyen karmaşıklıkla birlikte arıza müddetlerini azaltmayı ve müşteri hizmetlerini olumlu bir halde etkilemeyi sürdürerek iş süreçlerini geliştirmeye devam ediyor. 

 • Kıyı ve açık deniz varlıkları ortasındaki açık deniz bakım operasyonlarını en verimli halde gerçekleştirebilmek için kritik iş bilgilerini bir ortaya getirin ve süreç güncellemelerini entegre edin. (EAM)
 • Finansal paha zinciri boyunca süreç otomasyonunu kullanarak, tesirli ve muteber servis sunumunu deneyimleyin. (Servis Yönetimi)
 • Adobe entegrasyonu sayesinde maliyetleri ve karmaşıklığı azaltın. Elektronik imzalarla süratli ve verimli doküman imzalama tecrübesini yaşayın. (Varlık Yönetimi)

ESG Amaçlarına Karlı Bir Biçimde Ulaşın:

IFS Cloud, ESG maksatlarını kârlı ve şeffaf bir halde yönetmeyi desteklemek maksadıyla tasarlanmıştır. En son güncelleme, sanayilerin taahhütlere karşı ilerleme kaydetme, şeffaflığı sağlama, bileşenleri yine kullanma, üretim maliyetlerini azaltma ve geliri artırma hedefiyle bilgilerden en güzel halde faydalanmalarına imkan tanır.

 • Daha şuurlu kararlar alabilmek için güç tüketimi, kullanılan materyaller ve DEI hususlarında ESG odaklı içgörülere ulaşın. (IFS Cloud Lobiler) 
 • Sürdürülebilirlik maksatlarına yönelik ilerlemeyi kolay kolay ve hakikat bir halde izleyin. (IFS Cloud Emisyon İzleyici)
 • Üretim sürecinde bileşenleri tekrar kullanın, üretim maliyetlerini azaltıp sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyin. (Tedarik Zinciri, ERP)

IFS Chief Product Officer’ı Christian Pedersen, “Müşterilerimizin iş performansını artırmak ve esnekliklerini öngörülebilir kılmak ismine teknolojiye duydukları bağlılığı da göz önünde bulundurarak dijital dönüşümü hızlandırmak bizim için öncelikli bir maksat olmaya devam ediyor. IFS Cloud’un son sürümüyle, müşterilerimizin yenilikleri süratle benimsemelerini sağlamak ve eser vizyonumuza sadık kalmak gayesindeyiz.” diyen Pedersen, kelamlarına şöyle devam etti: “Bu, yalnızca aktüel kalmayı değil, birebir vakitte etraf dostu bir eser sunma taahhüdümüzü de içermektedir. IFS Cloud, her vakit yeni olan ve kullanıcılarına en son dijital ve yapay zeka yenilikleriyle tanışma fırsatı sunan bir seçenek sunmaktadır. Ayrıyeten, IFS.ai yetenekleri aslında IFS Cloud’da mevcut ve bu alana yapılan yatırımlar devam ediyor. Yapay zeka ile maksadımız, tüm müşterilerimizin kurumsal çapta tesir yaratmalarına imkan tanıyan bir tahlil sunmaktır.”

İlginizi Çekebilir;  Kaspersky Interactive Protection Simulation multiplayer güncellemesi yeni sohbet özellikleriyle geliyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar