Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İmamoğlu, ’10 Kasım Mevlidi’ne katıldı

İmamoğlu, ’10 Kasım Mevlidi’ne katıldı

admin admin -
10 0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü CHP İlçe Lideri olduğu günden bu yana devam ettirdiği geleneğini bozmadı. İmamoğlu, İstanbul Valisi Davut Gül ve 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Kumandanı Orgeneral Ali Sivri ile birlikte, Bezmiâlem Vâlide Sultan Camii’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk için okutulan ‘10 Kasım Mevlidi’ne katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85’inci yıldönümünde, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi merasimle anıldı. İstanbul Valisi Davut Gül, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Kumandanı Orgeneral Ali Sivri ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Taksim’deki resmi merasimin akabinde, Şişli’deki Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda İstanbul Valiliği’nce düzenlenen “Atatürk’ü Anma Programı”na katıldı. CRR’den Dolmabahçe Sarayı’na geçen Gül, Sivri ve İmamoğlu, Ata’nın 10 Kasım 1938’de yaşama gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti. CHP İstanbul Vilayet Lideri Özgür Çelik de ziyaret sırasında Gül, Sivri ve İmamoğlu’na eşlik etti. Atatürk’ün son nefesini verdiği yatağa çiçek bırakan üçlü, Dolmabahçe Sarayı’nda kısa bir tıp yaptı.

 

LOKMA DAĞITTI

Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret eden minik öğrenciler İmamoğlu’na sevgi şovlarında bulundu. İmamoğlu, bir öğrenci kümesinin toplu fotoğraf çekimine habersiz katıldı. Fotoğraf çekiminin akabinde İmamoğlu’nu fark eden öğrencilerin şaşkınlıkları yüzlerine yansıdı. Dolmabahçe Sarayı’nın akabinde Dolmabahçe’deki Bezmiâlem Vâlide Sultan Camii’ne geçen İmamoğlu, Beylikdüzü CHP İlçe Lideri olduğu günden bu yana, yani 15 yıldır yaptığı üzere, Atatürk için okutulan “10 Kasım Mevlidi”ne katıldı. Cuma namazını da burada kılan İmamoğlu, cami çıkışında vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini yerine getiren İmamoğlu, İBB takımlarının cami yakınına konumlandırdığı stantta yurttaşlara lokma dağıttı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmir afetlere hazırlıklı olacak

İlgili Yazılar