Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban: 2 Proje Yıl Sonuna Hazır

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban: 2 Proje Yıl Sonuna Hazır

admin admin -
15 0
2 Proje Yıl Sonuna Hazır

 

Katıldığı canlı yayında devam eden projelere ait açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, “Hem Yeni Ömür Alanı ve Kent Meydanı hem de Merkez Park projelerimizin her ikisini de bu yıl içerisinde açıyoruz” dedi.

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, Gazeteci Pınar Yeniyiğit ve Gazeteci Mehmet Çetinkaya moderatörlüğünde tüm İnegöl basınının ortak canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Devam eden projelere ait bilgiler paylaşan Lider Taban, bilhassa iki projenin kendilerini çok heyecanlandırdığını kaydederek yıl sonuna kadar Yeni Hayat Alanı ve Kent Meydanı ile Merkez Park projelerinin tamamlanacağını duyurdu.

“YÜZDE 70 KAYIP KAÇAK VARDI”

Canlı yayında kendisine yöneltilen sorular üzerine alt yapıya ait bilgiler veren Lider Taban, “Alt yapının 50-60 yıl ömrü var. Bunu yapıyorsunuz ve geçen vakit içerisinde yıprandığını, deforme olduğunu görüyorsunuz. Kentimizde de Büyükşehir Belediye Liderimizin ve teknik arkadaşlarımızın transferiyle altyapının yenilenmesi gerektiği tabir edildi. Kaynaktan 100 ünite suyu verdiğimizde, aboneye yüzde 30 ulaşıyordu. Yani yüzde 70 üzere bir kayıp kaçak vardı. Su israf oluyordu. Bu türlü bir ortamda ne kaynak kâfi ne de verimlilik olur. Hasebiyle alt yapının yapılması gerekliliğini görerek bu adımları attık. Alinur Aktaş Liderimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte şu ana kadar içme suyu sınırlarımızda 278 km çizgimizi oluşturduk. Alanyurt bölgemizde de çalışmalar devam ediyor. Gözükmeyen lakin çok maliyetli yatırımlar bunlar. Şu ana kadar 1 katrilyonluk harcama yapıldı, ek 1 katrilyonluk harcama da devam ediyor” dedi.

MERKEZE 390 ARAÇLIK OTOPARK

İnegöl’ün merkezinde yükselen Yeni Hayat Alanı ve Kent Meydanı ile Merkez Park projelerine ait de son durum hakkında bilgiler veren Taban, “Yeni Hayat Alanı ve Kent Meydanı ile Merkez Park projesi bizleri heyecanlandıran iki projemiz. Merkez Park alanında biz bilhassa üzerinde yapının olmadığı, eksi katında 200 araçlık otopark alanları bulunan, üzerinde de rekreasyon çalışmalarının yer aldığı, insanların üzerine oturup dinlenebileceği, nefes alabileceği, sosyalleşebileceği alanlar oluşturmak istedik. Sedir Kafe ve Kaymakamlık Lojmanının bulunduğu alanı da yine çalışarak şu anda tamamlamak üzereyiz. Hem Yeni Hayat Alanı ve Kent Meydanı hem de Merkez Park projelerimizin her ikisini de bu yıl içerisinde açıyoruz. Yeni Ömür Alanı ve Kent Meydanı dediğimiz, içerisinde aktiflik alanları ve toplantı salonlarının, Gastro İnegöl Mutfağının, kafeterya ve restoran yapılarının olduğu, altında yaklaşık 190 araçlık otoparkın bulunduğu, üzerinden hizmet binalarımızın yer aldığı, gençlerimize yönelik hoş bir Nöbetçi Kitaphanenin olduğu projeyi tamamlamaya çalışıyoruz. Kasım ayı içerisinde çalışma arkadaşlarımızın yavaş yavaş o binaya geçmesini sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

3. ETAP TOKİ YIL SONU TESLİM

Şehirde artan süratli nüfusa oranla konut muhtaçlığına yönelik devam eden projelerin sorulması üzerine 3. Ve 4. Etap TOKİ konutlarına ait bilgiler veren Lider Taban, “Şehrimizde süratli artan nüfus konut muhtaçlığını da doğuruyor. Şu an kentimizde 805 konutluk TOKİ projesi teslim etabında. Yıl sonuna kadar teslim edilecek halde sürece girdiğimizi söz edebilirim. Tabi bu kâfi mi değil. Yeniden 480 konutluk 4. Etap TOKİ konut projesiyle ilgili de bir görüşmemiz oldu. Talebimizi yineledik. O bölgede bir de okul muhtaçlığımız var” açıklamalarında bulundu.

KUZEYDE YENİ HAYAT ALANI; MİLLET BAHÇESİ

Başkan Taban, Bursa’nın en büyük Millet Bahçesinin son durumuna ait de son ayrıntıları da paylaştı. Yeni bir hayat alanı kurgulandığını söz eden Taban, “Burası 451 dönüm bir alan üzerinde projelendirildi. Burada yeni bir ömür alanı kurguladık. Kentin güneyinde Hikmet Şahin Kültür Parkımız var. Kuzey nüfusunu da düşündüğümüzde burada yeni bir alan oluşturmamız gerektiğini gördük. Seyir terasıyla, müşahede kulesiyle, kafe restoranlarıyla, fotoğraf çekilme alanlarıyla özel bir alana dönüşmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Kusursuz yürüyüş yolları, spor alanları, bisiklet yollarıyla burada yer alacak. Bu çalışmada biz şu an yolları açma noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araç yolları tamamlandı, artık sıra yürüyüş yollarına geldi. Akabinde altyapı ve yol kaplama, aydınlatma, kafeterya restoran çalışmalarıyla finale erişecek” formunda konuştu.

“İHALEYİ YIL SONUNA YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

İnegöl’ün uzun müddettir beklediği stadyum muştusuyla ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Alper Taban, “Stadyumla ilgili süreç başladı. Bu süreçte çok eski bir yapı olan stadyumumuzla ilgili kentimizde bir beklenti oluşmuştu. 10 bin kişilik bir kent stadyumu yapılacak. Mesudiye Mahallemizde bulunan spor alanları içerisinde kurgulandı proje. Yer etüdü ve proje çalışmaları sürüyor. Bu yıl içerisinde ihalesini yapmak istiyoruz. Yetişirse Aralık ayında… Sayın Bakanımız bizlere muştuyu verdi. Bu süreçte bizlere Milletvekilimiz, Genel Lider Vekilimiz Efkan Ala, Sayın Bakanımız Mustafa Varank, Milletvekillerimiz Ayhan Salman ve Ahmet Kılıç, Vilayet Liderimiz, İlçe Liderimiz, Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş hepsi takviye verdi. Her birine teşekkür ediyorum. Bursa’mızın hangi bölgesinde ne gereksinim varsa, herkes arı üzere çalışıyor. Bakanlıklara gidilip alınıp geliniyor” dedi.

DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Açıklamalarında İnegöl’ün gelişimi ismine yürütülen çalışmalara takviye verenlere teşekkür eden Lider Taban, “Yapılan bu çalışmaların hepsi ahenk, ahenk, bir ve birlikte olmakla gerçekleşiyor. Bu noktada Genel Lider Vekilimiz Efkan Ala ve Bakanımız Mustafa Varank olmak üzere; AK Parti Vilayet Liderimiz Davut Gürkan’a, bölge Milletvekilimiz Ayhan Salman ve öbür tüm milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş’a, AK Parti İlçe Liderimiz Mustafa Durmuş’a, AK Parti İdare Şurası Üyelerimiz ve Meclis Üyelerimize, teşkilatlarımızın her kademesinde hizmet eden, belediye tertibi içerisinde departmanlarda çalışan arkadaşlarıma, bize inanıp güvenen, dua eden oy verenlere, vermese de bizi anlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” sözlerinde bulundu.

İlginizi Çekebilir;  Osmangazi'nin modern pazar alanlarına yenisi ekleniyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar