Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İnegöl Belediye Meclisi Kasım Toplantısını Gerçekleştirdi

İnegöl Belediye Meclisi Kasım Toplantısını Gerçekleştirdi

admin admin -
12 0
İnegöl Belediye Meclisi Kasım Toplantısını Gerçekleştirdi

 

İnegöl Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü yapıldı. 10 gündem hususunun görüşüldüğü mecliste Lider Taban alt yapı çalışmalarına ait de meclise bilgi verdi.

İnegöl Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Çarşamba günü 14.30’da gerçekleştirildi. 10 gündem unsurunun görüşülerek karar bağlandığı meclis toplantısı öncesi gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Lider Alper Taban, belediyenin Ekim ayı faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi.

“100. YIL KUTLAMALARINDA KENTİMLE GURUR DUYDUM”

Cumhuriyetimizin 100. Yılına ait konuşan Lider Taban, “29 Ekim tarihinde Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yılını daima birlikte kutladık. Ben katılan ve dayanak veren herkese çok teşekkür ediyorum. 28 Ekim’de birebir vakitte Filistin mitingi de olduğu için gündüz ben Filistin mitingine katılmıştım, sonrasında da kentimizde akşamki programlara katıldım. Bir tarafımız mutluluk… Birçok yüzyıllar olsun inşallah. Ben de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, silah arkadaşlarını, milletimizi, hepsini rahmet ve minnetle anıyorum. Katkısı olan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti ebediyen devam edecek. Zira biz bunu kentimizde yapılan yürüyüş esnasında da gördük. Nitekim kıvanç duydum ben kentimle, milletimizle. İnşallah kaç yüzyıllar barış ve huzur içerisinde olsun” dedi.

İSRAİL’İ LANETLİYORUZ

Bir yandan da maalesef Filistin’de yaşananlardan ötürü içinin buruk olduğunu kaydeden Alper Taban, şöyle konuştu: “Hiçbir kabahati ve günahı olmamasına karşın genci, çocuğu, yaşlısı, bayanı demeden şehit edilen Müslüman kardeşlerimiz var. Her birine Allahtan rahmet diliyorum. Bunları yapan İsrail’i lanetliyoruz. Hiç kimseye yapılmaması gereken, kimsenin hak etmediği şeyler bunlar. Bir gün bunları yapanlar da birebir sonlarla karşılaşabilirler. Biz barışın ve huzurun sürdürülebilmesi ismine her vakit ülke olarak barışın bir modülü olmaya devam edeceğiz. Elhamdülillah Türk’ün olduğu yerde her vakit huzur ve barış olmuştur. Biz bunu sürdürmek ismine çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ülkemiz ismine da sayın Cumhurbaşkanımız ve tüm siyasi partilerimizin dayanak ve katkılarıyla bu süreç en kısa müddette tahlile kavuşturulacaktır.”

İNEGÖL’ÜMÜZ YENİ STADYUMA KAVUŞUYOR

Kısa bir müddet evvel yaşanan stadyum gelişmesine ait de bilgiler veren Lider Taban, “Şehrimizde uzun vakittir spor severlerin beklediği stadyum ile ilgili bir gelişme yaşadık. Yıllar evvel yapılmış stadyumumuz da İnegöl’ümüze bugüne kadar hoş hizmetler verdi, vermeye de devam ediyor. Bu mevzuda yaptığımız teşebbüslerle başta Sayın Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle, Sayın Osman Aşkın Bak Bakanımızın da teveccühleriyle kentimize stadyum muştusunu aldık. Bununla alakalı da şu anda Mesudiye Mahallesinde eski Hayvan Pazarı bölgesinde yer etüdü çalışmalarımıza başladık. Devamında proje safhasına, ondan sonra da ihale safhasına gelerek Bakanlığımız burayı bizlere armağan etmiş olacak. İnegöl’ümüz yeni bir stadyuma kavuşmuş olacak” açıklamalarında bulundu.

MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR; “UYUM VE AHENK İÇERİSİNDE DAİMA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”

İnegöl Belediye Meclisinin devir içerisindeki ahengine ait de alınan kararlar üzerinden bilgilendirme yaparak meclis üyelerine teşekkür eden Alper Taban, “Dönemimiz içerisinde 420 meclis kararını görüştük. Bunun 343’ünü oy birliği ile aldık. Burada her birinin katkısı, dayanağı, emeği var. Yüzde 82’lik bir oy birliği ile geçen unsurlarımız var. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Ahenk ve ahenk içerisinde daima birlikte çalışıyoruz” dedi.

KASIM AYIYLA BİRLİKTE KAZILAN SOKAKLAR KAPATILACAK

Gündem unsurlarına geçmeden evvel devam eden alt yapı ve hafriyat çalışmalarıyla ilgili çokça soru aldıklarını ve bu hususla ilgili meclisi ve kamuoyunu bilgilendirmek istediğini tabir eden Taban, “Bu çalışmalarımız inşallah Kasım ayı itibariyle toparlama sürecine geçecek. Kazılan alanlar bir bir kapatılacak. Sonraki süreçte de mevsim kurallarının elvermesiyle birlikte tekrar bir hafriyat çalışması başlayacak. Büyükşehir Belediye Liderimize ve BUSKİ yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Yüzde 70 israfın olduğu içme suyu çizgilerimiz yenileniyor. Şu ana kadar aşağı üst 300 km çizgi yenilenmiş oldu” biçiminde konuştu.

İLÇE STADI 3 YILLIĞINA BELEDİYEYE TAHSİS EDİLDİ

Başkan Taban’ın gündeme dair konuşmalarının akabinde gündem hususlarına geçildi. Birinci 7 unsur kurullarda görüşülmek üzere imar kurulu ile plan ve bütçe komitelerine hava edilirken, tekrar plan değişikliği ile ilgili kurulda görüşülerek meclise gelen hususlar burada görüşülerek karara bağlandı. Meclisin 10’uncu unsurunda mevcut ilçe stadının belediyeye tahsisi görüşüldü. Bahse ait bilgi veren Lider Taban, “İlçe stadımızda profesyonel gruplarımız maçlarını oynuyor. İnegölspor’umuz var, Kafkasspor’umuz var. Her ikisinin de maçları burada oynanıyor. Fakat burada Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü bize sahayı tahsis ediyor, biz de kulüplerimize kullandırmış oluyoruz. Bu alınacak karar da bunun devamıyla alakalı. Yeni stadın da yapılmasından sonra mevcut stadın süreci netleşmiş olacak. Münasebetiyle 3 yıl üzere bir müddetle üzerimize tahsisinin devam etmesi noktasında burada bir karar alacağız” dedi. Akabinde yapılan oylama ile stadın tahsisi gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilir;  Didim'de Çevre Haftası Etkinliklerle Kutlandı!

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar