Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İnegöl Belediyesi: Merkezde 100 Araçlık Otopark Hizmete Girdi

İnegöl Belediyesi: Merkezde 100 Araçlık Otopark Hizmete Girdi

admin admin -
13 0
Merkezde 100 Araçlık Otopark Hizmete Girdi

 

İnegöl Belediyesi, evvelki hafta hizmete alınan 150 araçlık Çardak Otoparkının akabinde Sinanbey Mahallesi Letafet Sokakta 100 araçlık bir otoparkı daha tamamlayarak hizmete açtı. Belediye Lideri Alper Taban, “Bunun üzere daha pek çok çalışmamız var. Kamulaştırması devam eden var, yeri hazırlanmaya çalışılan alanlarımı var. Bunları bir bir devreye almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Hızla artan araç sayısına karşılık verebilmek ismine uygun her alanda yeni otoparklar üreterek parklanma ve trafik sıkıntısını en aza indiren İnegöl Belediyesi, Ekim ayı son günlerinde bankalar caddesi ile çarşı bölgesine nefes olacak Çardak Cami karşısındaki alanda 150 araçlık otoparkı hizmet almıştı. Bugün çardak otoparkının çabucak karşı adasında yer alan ve tekrar kent merkezi ile çarşı bölgesine katkı sağlayacak olan Letafet Sokakta 100 araçlık otopark imali tamamlanarak kullanıma açıldı.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Vatandaşların fiyatsız olarak faydalanacağı otoparkta, Belediye Lideri Alper Taban bugün beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulundu. Lider Taban’a Sinanbey Mahalle Muhtarı Şevket Parlayan ile İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Lideri Hasan Lekesizyiğit’te eşlik etti. Burada mahalle sakinleri ismine teşekkür konuşması yapan Hasan Lekesizyiğit, “Mahallemizde Letafet Sokakta Belediye Liderimizin talimatıyla hoş bir otopark yapıldı. İyi uğurlu olsun” dedi.

“İHTİYAÇLARA TAHLİL ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Belediye Lideri Alper Taban ise İnegöl’ün süratle büyüdüğünü buna karşılık hem nüfusun hem araç sayısının artış gösterdiği tabir ederek; “Bu gelişmelerle birlikte bizler de ortaya çıkan gereksinime tahlil üretmeye çalışıyoruz. Bu tahliller de devir başında yaptığımız uygulamalarla hayata geçmiş oluyor. Bu otopark uygulaması da o denli oldu. Bulunduğumuz Letafet Sokakta 100 araçlık otopark ürettik. Geçtiğimiz günlerde de Çardak Caminin karşı adasında 150 araçlık bir otopark alanını hizmete açmıştık” dedi.

KAMULAŞTIRMALARLA 100 ARAÇLIK ALAN OLUŞTU

Merkezde yapılan bu uygulamaların uzun bir süreç olduğunu da kaydeden Lider Taban, şöyle devam etti: “Buralarda öncelikle İmar İşleri Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla binaların terkleri yaptırılmaya çalışılıyor. Burada 2021 yılında 1,5 milyon TL bedelle 6 parsele ilişkin 1000 m2 alanı kamulaştırdık. Kamulaştırmalarla bu alanın tamamı açılmış oldu. Devamında Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonucunda de bugün otoparkımızı hizmete açmış olduk. Bu otoparklar fiyatsız. Vatandaşlarımızın gelip gönül rahatlığıyla aracını bırakabileceği alanlar. Gündüz çarşı bölgesine gelen vatandaşlarımız araçlarını park etsin. Gece de bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız araçlarını park etsin.”

“PEK ÇOK ÇALIŞMAMIZ VAR”

“Bunun üzere daha pek çok çalışmamız var. Kamulaştırması devam eden var, yeri hazırlanmaya çalışılan alanlarımı var. Bunları bir bir devreye almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada yapılan otoparkın da hem mahallemize hem kentimize güzel olmasını diliyorum. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

İlginizi Çekebilir;  Nevşehir Belediye Başkanı Altyapı güçlendirme çalışmalarımız sürecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar