Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İSİB, ISK-SODEX Info Standı İle  İhracatçılara Ev Sahipliği Yaptı

İSİB, ISK-SODEX Info Standı İle  İhracatçılara Ev Sahipliği Yaptı

admin admin -
17 0
İSİB, ISK-SODEX Info Standı İle 

İhracatçılara Konut Sahipliği Yaptı

 

16’ıncısı düzenlenen ISK SODEX İstanbul Fuarına Info Stand ile katılan İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) dalının en kıymetli paydaşı ihracatçılarının yurtdışından gelen muhatapları ile yaptıkları toplantılara mesken sahipliği yaptı. 

19’u yabancı ülkeden olmak üzere toplam 750 iştirakçinin, 119 farklı ülkeden gelen yaklaşık 14 bin yabancı ziyaretçi olmak üzere 90 bine yakın ziyaretçinin yer aldığı ISK SODEX Fuarında, 69 ülkeden gelen 400’e yakın yabancı iş adamının iştiraki ile yapılan Alım Heyeti tertibini düzenleyen İSİB, fuarın içerisinde yer verdiği Info Stand ile de ihracatçıların yurtdışı ile köprü kurmasını sağladı. 

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın da ziyareti ile onurlandırdığı İSİB standında Türk İklimlendirme Kesimini oluşturan firmaların temsilcileri üç gün boyunca yabancı muhatapları ile bir ortaya gelerek eserlerinin ticarileşmesi ve ihracata dönüşmesi konusunda çalıştı.

ISK SODEX fuarının iklimlendirme kesiminin en değerli iki fuarından biri olduğunu belirten İSİB İdare Konseyi Lideri Mehmet Şanal, fuarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bugün itibariyle yaklaşık 7 milyar dolarlık ihracat büyüklüğüne ulaşan Türk İklimlendirme Kesimi emin adımlarla küresel pazarlarda büyüyor. ISK Sodex fuarımızda bu büyüklüğün gösterilmesi ve yeni ticari köprüler kurulması için değerli bir mihenk taşı. İhracatçılarımız hem Alım Heyeti tertibimizde hem de kurduğumuz Info Stand’ta çok değerli toplantılar gerçekleştirdi. Bu toplantıların kısa müddette ticarileşmesi ve ihracata dönüşmesi manasında ihracatçılarımıza takviye olmaya devam edeceğiz. Bilhassa bu fuarda güç verimliliği yüksek, doğayı ve insanı koruyan aygıtların ön plana çıktığını gördük. Küresel çapta yaşanmakta olan iklim krizinin tesirlerini asgarî seviyeye indirmek emeliyle Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında belirlenen gayelere ve bu gayelerin hayata geçirilmesi konusunda önemli çalışmalar içerisindeyiz. Bu bahiste da fuar müddetince tüm ihracatçılarımızı görüş alışverişinde bulunduk.“

İlginizi Çekebilir;  18-24 Haziran Dünya Alerji Haftası'nda İklim Değişikliğinin Alerjiye Etkisi Konuşulacak

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar