Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına  Milli Katılım Organizasyonu  

İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına  Milli Katılım Organizasyonu  

admin admin -
14 0

İSİB’ten Boilers and Burners Fuarına 

Milli İştirak Tertibi  
  

Türk İklimlendirme Kesiminin global iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Rusya’nın St. Peterburg kentinde 31 Ekim- 3 Kasım tarihleri ortasında yapılan Boilers and Burners fuarına Ulusal İştirak tertibi düzenledi. 

Konut ve kamu hizmetleri kesimine yönelik kazan ekipmanlarının modernizasyonuna ve bölgedeki güç üreten tesis ve kuruluşlarda şimdiki teknolojinin uygulanmasına katkıda bulunan ve iş irtibatlarının kurulmasına yardımcı olan Boilers and Burners fuarındaki Ulusal İştirak tertibe İSİB üyesi 10 Türk firması iştirak etti. Ayrıyeten 1 Türk firması da fuara ferdi olarak katıldı. İSİB standı Türkiye’den iştirakçilerin etkin olarak kullandığı görüşmelerini ve toplantılarını gerçekleştirdiği bir yer olarak faaliyet gösterdi. 

Milli İştirak tertibine İSİB’i temsilen Yönetim Şurası Üyesi Kerem Ünlü katıldı.  

12. St. Petersburg Milletlerarası Gaz Forumu ile eş vakitli gerçekleştirilen fuarda Türkiye Cumhuriyeti Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dr. Alparslan Bayraktar ve Türkiye Cumhuriyeti St. Petersburg Başkonsolosu Özgün Talu İSİB standını ve iştirakçi firma stantlarını ziyaret ederek İSİB idaresinden ve yetkililerden bilgiler aldı. Fuarda 300’den fazla iştirakçi ile 10.000 civarında ziyaretçi ağırlandı.

Fuarın son günü ise Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Ataşesi Eren Öztan ve İSİB İdare Şurası Üyesi Kerem Ünlü, St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret gerçekleştirdiler. St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası Lider Yardımcısı Ekaterina Lebedeva ile gerçekleştirilen görüşmede; Türkiye ve Rusya ortasındaki ekonomik ve ticari alakalar konuşulurken ayrıyeten iki kuruluş ortasında ilerleyen süreçte yapılabilecek iş birlikleri için istişarelerde bulunuldu.

Rusya’da yapılan Boilers and Burners fuarına gerçekleştirilen Ulusal İştirak tertibinin muvaffakiyet ile geçtiğini söz eden İSİB İdare Heyeti Üyesi Kerem Ünlü, fuarla ilgili şunları söyledi: “Boilers and Burners fuarı bir kazan ve kazan ekipmanları fuarı üzere gözükse de eş vakitte düzenlenen St. Petersburg Memleketler arası Gaz Forumu’na da konut sahipliği yapıyor. Bu tertip da memleketler arası alanda geniş ilgi çekiyor ve fuarın randımanını arttırıyor. Türkiye Cumhuriyeti Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Dr. Alparslan Bayraktar’ın St. Petersburg Milletlerarası Gaz Forumunu ziyareti ardından, İSİB ve iştirakçilerimizin stantlarını ziyaret etmesi bizi çok keyifli etti. Kendisine teşekkürlerimizi arz ettik. Geçtiğimiz sene de İSİB olarak bu fuara Ulusal İştirak tertibi düzenledik ve başarılı geçtiği için bu sene de düzenleme kararı aldık. Fuar hem bizim hem de iştirakçilerimiz için başarılı geçtiği kanaatindeyim. Rusya pazarı bizim için stratejik olarak birçok fırsat barındırıyor. Ana amacımız bu fırsatları kıymetlendirmek ve ihracat sayılarımızı yükseltmek. Rusya, Türk İklimlendirme Dalının ihracatı açısından 2. en büyük pazarı haline gelmiş durumda. Lakin pazardan yüzdesel olarak daha fazla hisse alabiliriz. Bu bağlamda İSİB olarak Rusya pazarına yönelik faaliyetlerimizi artıracağız. İhracatçılarımızın yanında olmaya ve ticari münasebetlerini artırmak ismine var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir;  Yemeksepeti, Türkiye'nin Dijital İtibar Raporu'nda Sektör Lideri Oldu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar