Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Metrobüsleri Sefere Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Metrobüsleri Sefere Başladı

admin admin -
71 0

İstanbul toplu ulaşımının başkan kurumu İETT, günde ortalama 1 milyon yolcu taşıyan metrobüs sınırındaki araçlarını süratle yeniliyor. Bu kapsamda 5 yeni yüksek kapasiteli metrobüs dün hizmete başladı. Yılbaşına kadar 47 adet yeni metrobüsün daha filoya katılması planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin esaslı kuruluşu İETT, Beylikdüzü’nden Söğütlüçeşme’ye kadar 52 km’lik arada her gün kesintisiz ve süratli ulaşım sağlayan metrobüs sınırındaki araçlarını yeniliyor.

DAHA GÜÇLÜ VE KONFORLU YENİ METROBÜSLER

Tamamı yerli üretim, akıllı ulaşım sistemleri ile donatılmış, güçlü ve konforlu araçlar ile metrobüs filosu genişletiliyor. Bu kapsamda 5 yeni yüksek kapasiteli metrobüs daha dün İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Bugüne kadar 205 yeni metrobüs hizmete alınırken, yılbaşına kadar filoya katılması planlanan 47 adet metrobüs ile birlikte yeni gelen metrobüs sayısı 252’ye ulaşmış olacak.

YENİ KUŞAK YOLCU BİLGİLENDİRME EKRANI

25 metre uzunluğundaki, 280 yolcu kapasiteli yeni araçlar, yüksek motor gücüne sahip. Daha büyük ve yüksek çözünürlüklü yeni kuşak yolcu bilgilendirme ekranları ve çok sayıda USB şarj noktası ile donatılan metrobüslerde yolculara daha konforlu bir ulaşım imkânı sunuluyor.

Yeni araçlarda ayrıyeten, kolay iniş – biniş sağlayan dışa açılan kayar kapı sistemi, yeni jenerasyon güvenlik kamera sistemleri, sürücü ile filo ortasında çift taraflı anlık bağlantı sistemi, sürücü davranışı tahlil sistemi ve yolcu sayım sistemi bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Pati Dostları 8. Kez Çiğli'de Buluşuyor

İlgili Yazılar