Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nda şampiyon Damir Dzumhur

İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nda şampiyon Damir Dzumhur

admin admin -
59 0

QNB Finansbank’ın katkılarıyla İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü’nün konut sahipliğinde düzenlenen İstanbul Challenger 75. TED Open Memleketler arası Tenis Turnuvası sona erdi. Turnuvanın tek erkekler finalinde şampiyon Bosna Hersekli tenisçi Damir Dzumhur oldu.

QNB Finansbank’ın takviyesiyle düzenlenen İstanbul Challenger 75. TED Open Tenis Turnuvası’nda şampiyon aşikâr oldu. İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübünün mesken sahipliğinde organize edilen QNB Finansbank İstanbul Challenger 75. TED Open Milletlerarası Tenis Turnuvası’nın finalinde Bosna Hersekli Damir Dzumhur ile Slovak Lukas Klein karşılaştı. Dzumhur, epeyce çekişmeli geçen ve 1 saat 32 dakika süren çaba sonunda rakibi Klein’ı 7-6 ve 6-3 ile mağlup ederek turnuvada keyifli sona ulaşan isim oldu.

Şampiyon tenisçi mükafatını QNB Finansbank İdare Heyeti Lideri Ömer Aras ve TED Spor Kulübü Lideri Prof. Dr. Mehmet Tınaz’ın elinden aldı. Turnuvada ikinci olan Slovak Lukas Klein ise mükafatını QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan’dan teslim aldı.

 

Mansour Bahrami ve Ömer Aras’tan şov maçı

Ayrıca 10 Eylül Pazar günü oynana final maçından öncesinde dünyaca ünlü tenisçi Mansour Bahrami ve QNB Finansbank İdare Şurası Lideri Ömer Aras bir şov maçı düzenledi. İstanbul Challenger TED Open Memleketler arası Tenis Turnuvası, ödül merasimlerinin akabinde Enbe Orkestrası’nın verdiği konser ile sona erdi.

 

ÇİFTLERDE ŞAMPİYON SKANDER MONSOURİ / LUKE JHONSON

İstanbul Challenger 75. TED Open Memleketler arası Tenis Turnuvası çift erkekler finalinde rakiplerini yenen ikilisi turnuvayı şampiyon olarak tamamlarken, finalist Sander Arends /Aisam-Ul-Haq Qureshi ikilisi oldu. Erkekler tenisinin değerli isimlerini ağırlayan tertipte Türk tenisçiler Yankı Erel Cem İlkel, Altuğ Çelikbilek, Koray Kırcı ve Ergi Kırkın uğraş ederken, yurt dışından efsane Bjorn Borg’un oğlu Leo Borg ve geçen yılın şampiyonu Radu Albot ile birlikte Kimmer Coppejans ve Kwon Soonwoo üzere yıldızlar korta çıktı.

İlginizi Çekebilir;  Küçükçekmece Spor Festivalinde 485 Sporcu Mücadele Etti

 

TÜRK SPORUNU DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan ödül merasimi sonrasında yaptığı açıklamada, “İstanbul Challenger 1946 yılından beri Türkiye’de hiç aksamadan milletlerarası olarak düzenleniyor. Bu özel tertibe katılan ve dereceye giren tüm atletleri tebrik ediyorum. Çok çekişmeli maçlara şahit olduk, iştirakçiler için çok heyecan verici bir tertip oldu,” dedi.

Tan kelamlarına şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılına yakışır bir turnuva oldu. Yurtiçinden ve yurtdışından birbirinden kıymetli tenisçiler şampiyon olmak için uğraş etti. Tenis severlerin ilgisi de hayli yüksekti. Bayan, erkek ve çocuk her yaş kümesinden sporsever ile bir ortada olmak bizleri de çok keyiflendirdi. Bu açından çok keyifli olduğumu söz etmek isterim. Spor faaliyetleri ülkemizin tarifi için çok kıymetli bir role sahip. Ayrıyeten sporun uygunlaştırıcı bir gücü var ve tüm dünyada insanları birleştiren, onları keyifli eden aktivitelerin başında geliyor. Münasebetiyle kurumlar için de toplumun tüm katmanlarına ulaşmak için en yeterli yollardan biri spora yatırım yapmak. QNB Finansbank olarak sürdürülebilirlik anlayışımız kapsamında elimizi taşın altına koyup Türk sporunu desteklemeye devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimizin bir modülü olarak içinde bulunduğumuz toplumun faydası için yalnızca finansal değil, beraberinde çevresel, toplumsal ve etik açıdan uzun vadeli bedeller yaratmak. Bu anlayışla bireylerin ferdî ve fiziki gelişimde olumlu tesire sahip olan spor faaliyetlerini, daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. İstanbul Challenger TED Open Milletlerarası Tenis Turnuvası bu alanda ülkemizdeki en kıymetli tertiplerden biri. Ülkemizin tanıtımı açısından büyük yarar sağladığına inanıyorum.  Hem Türk sporun gelişmesi hem de ülkemizin milletlerarası arenada kendini tanıtmasına vesile oluyor. İstanbul Challenger 75. TED Open Milletlerarası Tenis Turnuvası’nda gayret eden ve dereceye giren tüm atletleri bir kere daha tebrik ediyorum.”

İlginizi Çekebilir;  Karting Sezonu Tuzla'da Devam Ediyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar