Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmir “2024’te Seyahat Edilmesi Gereken 10 Şehir” listesine girdi

İzmir “2024’te Seyahat Edilmesi Gereken 10 Şehir” listesine girdi

admin admin -
9 0

İzmir “2024’te Seyahat Edilmesi Gereken 10 Şehir” listesine girdi

Soyer: “Çalışmalarımız meyvelerini veriyor”

Uluslararası seyahat yayıncılığının öncülerinden, 50. yılını kutlayan Lonely Planet, beş kategoride seyahat edilebilecek en düzgün 50 destinasyonu duyurdu. “50 yıllık seyahat için 50 destinasyon” sloganıyla açıklanan “2024 Yılının En Yeterli Destinasyonları” listesinde İzmir “2024’te Seyahat Edilmesi Gereken 10 Şehir” listesine girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “İzmir’in turizmden hak ettiği hissesi alması için yürüttüğümüz çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor” halinde konuştu.

Uluslararası seyahat yayıncılığının öncüleri ortasında yer alan ve yayın hayatında 50 yılı dolduran kutlayan Lonely Planet, beş kategoride seyahat edilebilecek en düzgün 50 destinasyonu duyururken İzmir’e özel bir yer ayırdı. “50 Yıllık Seyahat İçin 50 Destinasyon” sloganıyla açıklanan “2024 Yılının En Güzel Destinasyonları” listesinde İzmir “2024’te Seyahat Edilmesi Gereken 10 Şehir” listesine girdi. Ödül komitesi; kentin hayat kalitesi, deniz kıyısındaki pozisyonu, Ege mutfağı, yine keşfedilen mirasla çağdaş kültürün harmanlanması sayesinde İzmir’in mercek altına alınmayı hak ettiğini belirtti. Tıpkı vakitte hareketli Kemeraltı Çarşısı, her yıl düzenlenen farklı müzik ve dans şenlikleri, yeni sanat ve kültür yerleri, gelişmekte olan şarap bölgesi, cazibeli plajlara ve antik kalıntılara kolay erişimin, İzmir’in seçilmesinde öne çıkan nedenler ortasında yer aldığını aktardı.

Soyer: “Meyvelerini veriyor”

Turizm vizyonuna vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Lonely Planet’in 2024 için seçtiği seyahat edilmesi gereken En Güzel Kentler listesinde yer almaktan çok onur duyduk. Ayrıyeten Türkiye’den bu listeye giren tek kent olmamız gurur verici bir haber. İzmir’i dünya ve turizm kenti haline getirme vizyonumuz kapsamında birçok değerli adım attık. İzmir’in farklı noktalarında İzmir’e gelen ziyaretçilere altı Turizm Bilgilendirme Ofisi ile hizmet veriyoruz. 6 yıl ortadan sonra kente yine kruvaziyer gemilerin gelmesini sağladık. Memleketler arası Sürdürülebilir Turizm Kurulu ve Dünya Turizm Kentleri Federasyonu olmak üzere memleketler arası ağlara üye olduk. İzmir’in turizmden hak ettiği hissesi alması için yaptğımız çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor” formunda konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Gelinkaya 'Mavi Bayrak'ına kavuştu

Lonely Planet hakkında

Uluslararası seyahat rehberi yayıncısı Lonely Planet, 1973 yılında Avustralya’da kuruldu. 150 milyonun üzerinde kitap bastı. Lonely Planet; Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika’daki birden fazla ülkeyi kapsıyor. Lonely Planet serisi; kapsamlı, gerçekçi, düşük ve orta bütçeli listeler ve yararlı seyahat ipuçları sunuyor. Lonely Planet, her yıl Seyahatin En Güzeli listelerinde yer alması için 50 destinasyon seçiyor.

Lonely Planet 2024 Seyahat Edilmesi Gereken En uygun 10 Kent:

-İzmir, Türkiye

-Paris, Fransa

-Montreal, Kanada

-Prag, Çekya

-Mostar, Bosna Hersek

-Philadelphia, ABD

-Manaus, Brezilya

-Nairobi, Kenya

-Jakarta, Endonezya

-Kansas City, ABD

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar