Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmirlilerin Atatürk’e yazdığı mektuplar sergilenecek

İzmirlilerin Atatürk’e yazdığı mektuplar sergilenecek

admin admin -
12 0

İzmirlilerin Atatürk’e yazdığı mektuplar sergilenecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında düzenlediği “Atatürk’e Mektup Yazmak İster Misiniz?” aktifliğine katılan İzmirlilerin yazdığı mektupları “Senin Atatürk’ün Sergisi”nde bir ortaya getirdi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 10 Kasım Cuma günü açılacak stant, 23 Kasım’a kadar sürecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmirlilerin Ata’sına yazdığı mektuplardan oluşan “Senin Atatürk’ün Sergisi”ne konut sahipliği yapacak.  Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nün 2022 yılının 10 Kasım haftasında düzenlediği “Atatürk’e Mektup Yazmak İster Misiniz” aktifliğine katılan İzmirlilerin mektuplarından oluşan stant 10 Kasım Cuma günü saat 18.15’de sanatseverlerle buluşacak. Stant 23 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Anı defterinden sergiye

Geçtiğimiz yıl düzenlenen aktiflik kapsamında, İzmirlilerin Atatürk’e mektup yazabilmeleri için Konak, Alsancak, Karşıyaka, Bostanlı iskelelerine; Konak, Halkapınar, Ege Üniversitesi, Fahrettin Altay, Üçyol, Çankaya metro istasyonlarına ve Şirinyer İzban istasyonu’na anı defterleri yerleştirilmişti. Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin mektuplarını bu defterlere yazmalarını sağladı. “Senin Atatürk’ün Sergisi”nde, İzmirlilerin ATA’sına yazdığı mektupların yanı sıra APİKAM arşivinden itinayla seçilen Atatürk portreleri de İzmirlilerle buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  God of War ve çok sayıda oyun yüzde 85 indirimli fiyatı ile Playstore.com'da

İlgili Yazılar