Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kadın cinayetleri Seferihisar’da protesto edildi

Kadın cinayetleri Seferihisar’da protesto edildi

admin admin -
11 0

Seferihisar’da, boşanmak istediği kocası tarafından öldürülen Sevinç Keçkin cinayeti ve bayana karşı şiddet protesto edildi. Harekete katılan Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “Kadına karşı şiddeti durdurun” daveti yaptı.

Kadına karşı şiddet, Seferihisar’da protesto edildi. Seferihisar Kent Kurulu öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen harekete, iştirak ağır oldu. Seferihisar Kent Kurulu Lideri Sevil Ege, “Bugün burada hepimizin ortak yarası olan bayan cinayetlerine dur demek için toplandık. Ne yazık ki geçtiğimiz hafta bugün Seferihisar’da hemşerimiz hoş kızımız şimdi 23 yaşında ve geride iki çocuğunu bırakarak ortamızdan ayrıldı. Sevincimizi solduran ise onun ayrılmak istediği kocasıydı. Hiçbir vakit, benim başıma gelmez diyemeyeceğimiz bir erkek terörü ile karşı karşıyayız ve ne yazık ki ne kanunlar, ne uygulamalar bu terörü durduramıyor” dedi. 

 

“OMUZ OMUZA ÇABA ETMELİYİZ”

Eyleme katılan Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin de, şunları söyledi: “Neşe ile tüm Seferihisar yasa boğulduk. Ardında, annesiz büyümek zorunda olan ufacık iki çocuk kaldı. Bu kimsenin mukadderatı olamaz. Bayanların hayatlarını korumak için çok daha önemli tedbirlerin alınması gerekiyor. 

Buradan bir defa daha tüm yetkililere sesleniyorum; bayana karşı şiddeti durdurun. Gerekli olan tüm tedbirleri alın. Bayana şiddete karşı bayan erkek omuz omuza gayret etmeliyiz. Seferihisar’da bu alanda uğraş etmek isteyen herkesin sonsuza kadar yanındayım” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Nevşehir'de sağanak yağışlarda meydana gelebilecek sel risklerine karşı 5 ayrı mahallede Dere Islah Projesi çalışması gerçekleştirecek

İlgili Yazılar