Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kartepe’de 10 Kasım Törenleri

Kartepe’de 10 Kasım Törenleri

admin admin -
13 0

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. Yıldönümünde hasret ve hürmetle anıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıldönümünü anma merasimlerinde Kartepe protokolü hazır bulundu. Kartepe Kent Meydanı’nda gerçekleşen merasimlere Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, belediye lider yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, ünite müdürleri, muhtarlar, meclis üyeleri, öğrenciler ve Kartepeliler katıldı.

 

SAYGI DURUŞU

Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk ve Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması akabinde saat dokuzu beş geçe sirenler eşliğinde hürmet duruşu akabinde İstiklal Marşı’nı daima bir ağızdan okundu.

 

GENİŞ KATILIM

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programına Kartepe Hoş Sanatlar Lisesi’nde devam edildi. Düzenlenen programa Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Jandarma Kumandanı Özkan Bakır, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Arslan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, okul müdürleri, ünite müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.  

 

MUSTAFA KEMAL SESLENSE

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Süleyman Şah İlkokulu Müdürü Murat Bülent Kaplanoğlu günün mana ve ehemmiyetini anlatan konuşmasını yaptı. İkinci sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri Funda Özkan Kulaksız eşliğinde “Atatürk ve Kurtuluş Savaşı” isimli gösterisi büyük ilgiyle izlendi. Süleyman Şah İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Nisa Buğlem Özkan, “Mustafa Kemal Seslense” aslı şiiri okudu.

 

BÜYÜK İLGİYLE İZLENDİ

3.sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri Hatice Latife idaresinde hazırladıkları “Atam” ritim gösterisi, 4.sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri Tuba Baransel idaresinde hazırladıkları pandomim gösterisi, yapay zeka ile Atatürk’ün sesiyle düzenlenmiş Çökertme Türküsü ve 2.sınıf öğrencilerinin öğretmenleri Özge Öztürk idaresinde hazırladıkları “Nasıl Söylerim Öldüğünü” isimli şovlar büyük bir ilgiyle izlendi.

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir Cumhuriyet'in 100.Yaşını 100.Yıl Anıtı ile Ölümsüzleştiriyor

 

KAYMAKAM ÖZTÜRK MÜKAFATLARI VERDİ

Program sonunda, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü vesilesiyle ilçe genelinde yapılan şiir, fotoğraf, kompozisyon kollarında düzenlenen yarışlarda dereceye girenlere mükafatları verildi. Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk tarafından fotoğraf kısmında birinci olan Eşref Uslu İlkokulu öğrencisi Ceren Çimen, şiir kolunda birinci olan İstasyon Orta Okulu öğrencisi Nisa Gül ve kompozisyon kolunda birinci olan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencisi Gizem Pir’e mükafatlarını verdi.  

 

BAŞKAN KOCAMAN MÜKAFATLARI VERDİ

Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, fotoğraf kolunda ilçe ikincisi olan Eşref Uslu İlkokulu öğrencisi Emine Yaren Kılıç’a, şiir kısmında ikinci olan Rahmiye Ortaokulu öğrencisi Belinay Çağlar’a ve kompozisyon kısmında ikinci olan Maşukiye Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Kahraman’a mükafatlarını verdi. 

 

DERECEYE GİRENLERE MÜKAFATLARI VERİLDİ

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, fotoğraf kolunda ilçe üçüncüsü olan Osmangazi İlkokulu öğrencisi Enes Mert Yıldırım’a, şiir kısmında üçüncü olan Hasanpaşa Orta Okulu öğrencisi Zeynep Topal’a ve kompozisyon kolunda üçüncü olan Gülbahar Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Özge Avşar’a mükafatlarını verdi.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar