Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Keçiören’de Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri düzenlendi

Keçiören’de Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri düzenlendi

admin admin -
53 0

Keçiören Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası hasebiyle bisiklet çeşidi ve çeşitli spor aktiflikleri düzenlendi. Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok’un iştirakiyle gerçekleştirilen etkinliklerde sağlıklı kalmak için spor yapmanın ehemmiyetine vurgu yapıldı.

Etkinlikte iştirakçilere hitaben yaptığı konuşmada sporun değerini hatırlatan Lider Altınok, “Hastaneye en az gidenler spor yapanlar, en çok gidenler ise spor yapmayanlardır. Hap bağımlısı bir toplum olduk. Hapların tamamında yan tesiri olabileceğine dair ibare yer alıyor. Bu yıl ilaç sarfiyatımız 270 Milyar TL. 10 yıllık masrafımızı hesaplar ve yatırıma harcadığımızı düşünürsek Türkiye adeta uçar. Sağlıklı olmak istiyorsak sporu ve hareketi hayatımızdan eksik etmemeliyiz.” dedi.

Keçiören’in spor yapmaya uygun park ve spor tesissileriyle donatıldığını da aktaran Altınok, “En çok park ve spor tesisi olan belediye Keçiören Belediyesidir. Etlik’teki Olimpik Yüzme Havuzumuzu 20 yıl evvel yapık, halâ örneği yok. Herkes bu tesislerimizden istifade etsin. Okullarımız yüzme havuzu kursunlar, tesislerimiz cıvıl cıvıl olsun. Gençlerimiz sporun birçok branşında kendini yetiştirmeli. Sağlıklı bir toplumun temeli spordur. Keçiören’e 11 yeni kapalı spor salonu kazandırıyoruz. Sekiz adedini tamamladık. 50’den fazla açık spor tesisi yaptık. İçinde halı saha, voleybol ve basketbol alanı, tenis kortu bulunan tesisler bunlar. Tıpkı vakitte uyuşturucu ve berbat alışkanlıklardan korunmanın da yolu spordur. Kimse gençlerimizi zehirleyememeli, zehirlemeye tevessül edememelidir. Bu düsturla elimizdeki tüm imkânları seferber edip gençlerimizi geleceğe en yeterli biçimde hazırlayacağız.” diye konuştu.

Etkinlikte çeşitli spor branşlarından şovlar düzenlendi ve bisiklet çeşidi gerçekleştirildi.

​ 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  4.500 Katılımcının Koştuğu "Eker I Run 2023" Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı

İlgili Yazılar