Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Kırsal Mahallelerimizde Yaşamın Sürekli Olması İstiyoruz”

“Kırsal Mahallelerimizde Yaşamın Sürekli Olması İstiyoruz”

admin admin -
50 0

Gülbahçe Mahallesinde devam eden parke taş kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Lideri Alper Taban, “Kırsal mahallelerimizde yapılan her çalışma, buralara geri dönüşün de destekçisi oluyor, teşvik edici oluyor. Biz bu alanların yalnızca yazlık değil, kışlıkta da daima kullanılmasını dilek ediyoruz” dedi.

Yaz aylarında kırsal mahallelerde imal çalışmalarına sürat veren İnegöl Belediyesi, bilhassa altyapısı tamamlanan bölgelerde yolların parke taşla kaplanması noktasında önemli bir çalışma ortaya koyuyor. Bu kapsamda 2023 yılında 15 kırsal mahallede parke taş kaplaması yapıldı. Son olarak Gülbahçe kırsal mahallesinde devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 16 kırsal mahallede 68 bin 600 m2 yol kaplaması yapılmış olacak.

 

GÜLBAHÇE’DE 2300 M2 PARKE TAŞ KAPLAMASI YAPILIYOR

Belediye Lideri Alper Taban, dün beraberindeki heyetle birlikte Gülbahçe’de devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Burada çalışmalara ait inceleme de yapan Lider Taban, “Şu anda Gülbahçe Mahallemizdeyiz. Burada mahallemizde yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere geldik. Çalışma arkadaşlarımız yollarımızda parke taş uygulaması gerçekleştiriyor. Muhtarımızla, parti teşkilatımızın temsilcileriyle ve vatandaşlarımızla birlikte alanı gezdik, inceledik. Burada altyapıları tamamlanmış olan 3 sokağımızda 2300 m2 parke taş uygulaması gerçekleştiriliyor” dedi.

 

KIRSAL MAHALLELERDE DAİMA YAŞAM

Kırsal mahallelerde daima ömrün olmasını istek ettiklerini de vurgulayan Lider Taban, “Kırsal mahallelerimizde yapılan her çalışma, buralara geri dönüşün de destekçisi oluyor, teşvik edici oluyor. Altyapıların yapılmasıyla, yolların çamurdan ve tozdan kurtarılmasıyla kırsal mahallelerimiz ve orman köylerimizde de konforlu bir halde vatandaşlarımız ömürlerini devam ettirebiliyorlar. Biz bu alanların yalnızca yazlık değil, kışlıkta da daima kullanılmasını istek ediyoruz. Kırsal mahallelerimizin tamamında bu çalışmaları yürütüyoruz gerek Büyükşehir gerekse de İnegöl Belediyemizin uğraşlarıyla. Yatırımlarımız farklı bölgelerde devam ediyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Kandıra Teksen'in lezzetli suyu ile ünlü çeşmesi yenilendi

 

2023 YILINDA 16 KIRSAL MAHALLEDE YOLLAR PARKE TAŞLA KAPLANDI

2023 yılında Gülbahçe ile birlikte 16 kırsal mahallede emsal çalışmaları yaptıklarını kaydeden Lider Taban, “Nerede ne muhtaçlık varsa gidermek için çalışıyoruz. Merkezde nasıl gereksinimler varsa, kırsalda da misal muhtaçlıklar var. Bizler de gelen bildirimler ve talepler doğrultusunda hareket ederek buradaki altyapıdan üstyapıya gereksinimleri gideriyoruz. Ben yapılan çalışmaların mahalle sakinlerimize iyi olmasını diliyorum” sözlerinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar