Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kitap Fuarı Öncesi Öğrencilere 27 Bin Kumbara Dağıtıldı

Kitap Fuarı Öncesi Öğrencilere 27 Bin Kumbara Dağıtıldı

admin admin -
12 0
Kitap Fuarı Öncesi Öğrencilere 27 Bin Kumbara Dağıtıldı

 

Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek İnegöl Belediyesi Kitap Günleri için geri sayım başladı. Tertip öncesinde okullarda öğrencilere fuarın tanıtımının yapılması, kitaplarını kendi biriktirdikleri harçlıklarla almaları ismine teşvik etmek ve tasarruf hissini artırmak ismine 27 bin adet kumbara dağıtımı gerçekleştiriliyor.

İnegöl Belediyesi 7. Kitap Günleri 24 Kasım-03 Aralık 2023 tarihleri ortasında MODEF Fuar Alanında gerçekleşecek. Tertip kapsamında; söyleşiler, konferanslar, imza günleri, 1 milyon kitap, seçkin yayınevleri ve birbirinden değerli müellifler İnegöllülerle ile buluşacak. Kitap Günleri öncesi yapılacak aktifliğin tüm okullarda öğrencilere tanıtılması, duyurulması ve tıpkı vakitte; çocuklarda tasarruf hissini arttırmak, kitaba olan ilginin artmasını sağlamak, öğrencilerin kitaplarını kendi biriktirdikleri harçlıklarla almasını teşvik etmek hedefiyle okullarda 27 bin adet kumbara dağıtımı gerçekleştiriliyor.

BİRİKİMLER KİTABA DÖNÜŞECEK

Her yıl olduğu üzere bu yıl da Kitap Günleri fuarı öncesi İnegöl’de bulunan okul öncesi ve ilkokul seviyesindeki öğrencilere kumbara dağıtımları yapılıyor. Bu kapsamda bu yıl 83 okulda toplam 27 bin adet kumbara armağan ediliyor. Bu uygulama ile öğrencilerin kumbaralarındaki birikimlerini İnegöl Belediyesi Kitap Günleri etkinliğinde binlerce kitap ortasından seçtikleri kitaplara dönüştürmesi hedefleniyor. Kumbara dağıtımları kısa mühlet içerisinde tamamlanarak öğrencilerin aktifliğe kadar birikim yapmaları sağlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Dijital Terörizm Bir Milli Güvenlik Tehdididir

İlgili Yazılar