Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

admin admin -
59 0

Konak Belediyesi, Türkiye Bilişim Ödülleri’nin e-Belediyecilik kategorisinde ödül aldı.

Konak Belediyesi, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Bilişim Ödülleri’nde e-Belediyecilik kategorisinde ödül alan üç belediyeden biri oldu. Konak Belediyesi, kamu ve özel kesimin bilişim teknolojileri alanındaki başarılı proje ve çalışmalarının ödüllendirilmesi hedefiyle düzenlenen aktiflikte, ‘Farkındalık, İklim ve Etraf İçin Stratejik İştirak (SPACE) Projesi’yle mükafata layık görüldü.

 

50 farklı proje başvurdu

Bu yıl “Kamuda Bilişimle Dönüşüm” ana temasıyla düzenlenen aktifliğe kamu kurumları 50 farklı projeyle başvurdu. Finale kalmaya hak kazanan 15 proje, beş kategoride değerlendirildi. e-Belediyecilik kategorisinde yarışan Konak Belediyesi, Bağcılar ve Seyhan belediyeleriyle birlikte mükafata layık görülen üç belediyeden biri oldu. Konak Belediyesi’ne mükafatı 19 Eylül’de Ankara’da, Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’nda (EPDK) yapılan merasimle takdim edildi.

 

AB’den hibe aldı

Konak Belediyesi’ne ödül getiren “Farkındalık, İklim ve Etraf İçin Stratejik İştirak (SPACE) Projesi”, hibe almaya hak kazanmış bir Avrupa Birliği (AB) projesi. Proje, Türkiye’de ve Avrupa’da güzel uygulama örnekleri olan 20 mahallî idarenin iştirakiyle Konak’ta bir iklim tepesi organize edilmesini, bilhassa çocuklara ve gençlere iklim ve etrafla ilgili hususlarda eğitimler verilmesi gayesiyle “İklim Eğitim Merkezi” kurulmasını kapsıyor. Proje kapsamında Toplumsal İklim Derneği, Almanya Hamm ve İtalya Saluzzo belediyelerinin işbirliğiyle iklim ve etrafla ilgili yeterli uygulama örneklerinin yerinde incelenmesi de hedefleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  SANKO Holding'den afete dirençli şehirler için tasarım kültürüne destek

İlgili Yazılar