Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Konak Belediyesi’nin Kursları Üniversite Kazandırdı

Konak Belediyesi’nin Kursları Üniversite Kazandırdı

admin admin -
54 0

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Konak Belediyesi’nin hoş sanatlar fakülteleri ve konservatuvara hazırlık kurslarına katıldıktan sonra girdikleri üniversite imtihanlarını kazanan başarılı 11 gençle bir ortaya geldi.

 Gençler, Lider Batur’a dayanağı için teşekkür ederken, Lider Batur da “Daha çok gencimizin bu kurslardan yararlanması, imtihanları kazanması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kurslarımız devam edecek. Gençlerimizin her vakit yanındayız” dedi.

 

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, Konak Belediyesi’nin hoş sanatlar fakültelerine ve konservatuvara hazırlık kurslarına katıldıktan sonra girdikleri üniversite imtihanlarında muvaffakiyet kazanan 11 genç ve öğretmenleriyle bir ortaya geldi. Konak Belediyesi’nin Basmane’deki 200 yıllık tarihi bir binayı restore ederek kente kazandırdığı Sanathane Açık Hava Sineması ve Şov Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada, Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanan Mert Engin, Dokuz Eylül Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’ni kazanan Deniz Can Iğdır, Sercan Şikar, Bilge Yılmaz, Melis Küçükyağlıoğlu, Ardış Biçer, Yaşar Üniversitesi Çizgi Sinema Animasyon Bölümü’nü kazanan Bartu Özcan, Yaşar Üniversitesi Görsel Bağlantı Tasarım Bölümü’nü kazanan Eda Gümüş, Uşak Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’ni kazanan Feyza Akman, Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi Görsel Bağlantı Bölümü’nü kazanan Büşra Kaçaroğlu, Yeditepe Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’ni kazanan Begüm Filiz, Lider Abdül Batur’la bir ortaya geldi.

Gençleri üniversite imtihanlarına hazırlayan kurs öğretmenleri Füsun Ataman (Dramatik Yazarlık-Dramaturgi), Oğuz Ceyhan (Dramatik Yazarlık-Dramaturgi), His Süzen (Desen), Deniz Atagündüz (Şan), Hasret Özdemir (Şan), Ömer İhtilal Akkaya (Diksiyon), Burcu Aksakal (Oyunculuk), Gizem Karasu Mersinli (Hareket ve Doğaçlama), Özge Çidamlı (Doğaçlama), Meral Ceren Türk (Koreografi) ile Kurs Koordinatörü Murat Çidamlı da buluşmada hazır bulundu.

 “Kurslarımız devam edecek”

Gençleri ağırlayarak onlarla sohbet eden ve eğitim hayatlarında muvaffakiyetler dileyen Lider Batur, Konak Belediyesi’nin sanata her vakit değer verdiğini vurgulayarak, “Göreve geldiğimiz günden bu yana kültür ve sanat kolunda İzmir’in çok pahalı sanatkarlarıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hoş sanatlar fakültelerine ve konservatuvara hazırlama kursları nitekim çok kıymetli. Bunu biz Narlıdere’de de denemiştik. Tüm eğitmenlerimize, hocalarımıza çok teşekkür ederiz. Güya kendileri kazanmış üzere sevinçlerini yüzlerinde görüyoruz; bir beşere, sanata, kültüre emek veren gençlerimize çok değer verdiklerinin en hoş işareti bu. Bunu daha düzgün noktaya getirmemiz lazım ve burada en büyük misyon bize düşüyor. Daha çok gencimizin bu kurslardan yararlanması, imtihanları kazanması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kurslarımız devam edecek. Gençlerimizin her vakit yanındayız. Onların başarılarından ve bu başarılarına dayanak vermiş olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Topaloğlu'ndan öğrencilere mangal partisi

“Bölgeye sinerji kazandırıyoruz”

Sanathane Açık Hava Sineması ve Şov Sanatları Merkezi’nin çekim merkezi olmaya başladığını da söyleyen Batur, şöyle devam etti:

“Yaptığımız en kıymetli işlerden biri. Bu bölge, Konak’ın en hoş yeri. Lakin kentli buradan gitti. Artık sanatla, kültürle kentlinin dönmesini, bölgeye sahip çıkmasını sağlıyoruz. Bölgeye sinerji kazandırıyoruz. Kentli artık buradaki aktiflikleri takip ediyor. Konak’ta kültür ve sanatla ilgili her türlü faaliyetin yürütülmesi noktasında çalışıyoruz.  Konak Belediyesi, kültür ve sanatta sahiden ismini duyuran ve bu alanda çalışmalarını en yeterli formda yapan bir belediye. Bu formda de sürdüreceğiz. Bu kurslarımızla ilgili olarak da hocalarımızın emeği, gençlerimizin uğraşlarıyla bu noktaya geldik. Hepinize çok teşekkür ederim. Muvaffakiyetler diliyorum. Atatürk çizgisinden ayrılmadan, Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata katkısını, sanatkara ilgisini unutmadan, onun çizgisinden ayrılmayı hiç düşünmeden, cumhuriyet unsurlarına bağlı kalarak çalışmalarınızı yürütmenizi diliyorum.”

Gençlerden teşekkür

Gençler de hayatlarının bu en güç dönemecinden geçerken Konak Belediyesi’nin kurslarından çok büyük yarar sağladıklarını belirterek, takviyelerinden dolayı Konak Belediye Lideri Abdül Batur’a, kursları veren öğretmenlere teşekkür etti. Aktiflikte gençlere muvaffakiyetlerini kutlamak için armağan de verildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar