Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Konya Büyükşehir “Dünya Ruh Sağlığı Günü” Dolayısıyla Masa Tenisi Turnuvası Düzenledi

Konya Büyükşehir “Dünya Ruh Sağlığı Günü” Dolayısıyla Masa Tenisi Turnuvası Düzenledi

admin admin -
52 0

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ile birlikte 10 Ekim Dünya Ruh Sıhhati Günü hasebiyle Toplum Ruh Sıhhati Merkezlerinde tedavi gören hastalara yönelik “TRSM’ler Ortası Masa Tenisi Turnuvası” düzenledi. Düzenlenen turnuvaya iştirak sağlayan hastalar, aktiflik sayesinde toplumsallaşma imkanı buldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü, 10 Ekim Dünya Ruh Sıhhati Günü kapsamında Toplum Ruh Sıhhati Merkezlerindeki (TRSM) hastalar için masa tenisi turnuvası gerçekleştirdi.

Fatih Sultan Mehmet Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen turnuvada konuşan Konya Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç, aktiflikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Koç, “Bu turnuvayla danışanlarımızın bizlerle, toplumla kaynaşmasına katkıda bulunuyoruz. İnşallah bu hoş etkinliklerimize devam edeceğiz. Her vakit yanımızda gördüğümüz Büyükşehir Belediyemiz ve alt kuruluşlara da ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Numune Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Halil Ekrem Akkurt, Konya Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Lideri Murat Közoğlu, Numune Hastanesi Toplum Ruh Sıhhati Merkezi Sorumlu Doktoru Uzm. Tabip İdeal Beşiktepe Ayan’ın da katıldığı programda; Beyhekim, Numune, Akşehir ve Ereğli TRSM’de tedavi gören hastalar, şampiyonluk için turnuvada çaba etti.

Turnuva açılışında Özel Gençler Mehter Takımı’nın konseri ilgi görürkün; TRSM’deki hastalardan oluşan amigo grubu de aktifliğe renk kattı.

Katılımcılar da etkinlikler sayesinde gerilim attıklarını, emsal programlarla toplumsallaşarak kendilerini daha keyifli hissettiklerini söyledi.

Turnuva kapsamında; Beyhekim TRSM birinci, Numune TRSM ikinci, Akşehir TRSM üçüncü ve Ereğli TRSM dördüncü oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Zeynep Sude Demirel, VakıfBank'a döndü

İlgili Yazılar