Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Konya Büyükşehir’den Altyapıyı Güçlendirmek Üzere Eşzamanlı Vana Değişim Operasyonu

Konya Büyükşehir’den Altyapıyı Güçlendirmek Üzere Eşzamanlı Vana Değişim Operasyonu

admin admin -
13 0

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, oluşması olası aksilikleri öngörerek kentin altyapısını daima güzelleştirdiklerini belirterek, bu kapsamda dün gece KOSKİ Genel Müdürlüğü olarak kent merkezinde 13 farklı noktada eş vakitli olarak 14 farklı grup ve 95 işçiyle vana değişim operasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Lider Altay, içme suyu temini gayeli yeni şebeke çalışmalarının devam ettiğini tabir ederek, bir taraftan da ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke,  vana ve vantuzların yenileriyle değiştirildiğini kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, kent şebeke suyunda büyük çaplı su kesintilerinin önüne geçmek hedefiyle kent genelinde eskiyen vanaları yenileriyle değiştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün sağlıklı ve sürdürülebilir altyapı yatırımlarını genele yaymak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, büyükşehirler içerisinde en geniş coğrafyaya sahip Konya’da hayat standardının daha da yükseltilmesi için 7/24 temelli hizmet verdiklerini söyledi.

EKONOMİK ÖMRÜ DOLAN VANALAR YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLDİ

Altyapı uygunlaştırma çalışmalarının gelecekte oluşması mümkün aksilikleri öngörülerek planlandığını kaydeden Lider Altay, “İçme suyu temini hedefiyle yeni şebekelerin döşenmesi çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke, vana ve vantuzları yenileriyle değiştiriyoruz. Bu hedefle KOSKİ takımlarımızca dün gece Fatih Işıklar ve Mehmet Akif mahalleleri ile Demiryolu ve Malas caddelerinde eş vakitli olarak vana değişim operasyonu gerçekleştirildi. 13 farklı noktada, 14 farklı takımla 95 işçinin misyon yaptığı çalışma, ekonomik ömrünü tüketmiş vanaların ve vantuzların değiştirilmesi ile tamamlandı. Kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini hedefiyle yapılan bu çalışmalar öteki mahallemizde de devam edecek” dedi.

Yaklaşık 12 saat süren ve 20 bin abonenin etkilendiği çalışmalarda; çeşitli çap ve ebatlarda 2 adet kelebek vana, 2 adet vantuz, 2 adet vana menholü, 1 adet savak menholü ve 14 adet elastomer sürgülü vana yenileriyle değiştirildi.

İlginizi Çekebilir;  İzmir mozzarellası için üreticiye destek devam ediyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar