Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. KRAFTON, 18 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde Bangkok, Tayland’da PUBG Global Championship 2023’e Ev Sahipliği Yapacak

KRAFTON, 18 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde Bangkok, Tayland’da PUBG Global Championship 2023’e Ev Sahipliği Yapacak

admin admin -
10 0

KRAFTON, 18 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde Bangkok, Tayland’da PUBG Küresel Championship 2023’e Mesken Sahipliği Yapacak

          

2 milyon dolarlık ödül havuzuna ilaveten PGC 2023 eser satış gelirinin %25’i de en düzgünler ortasında paylaştırılacak. 

 

Turnuvada iki Türk grubu, HOWL ve FUT Esports, da yer alıyor.

 

 

Yılın en çok beklenen anı nihayet geldi çattı! KRAFTON, Inc., 18 Kasım’da başlayacak olan ve PUBG: BATTLEGROUNDS’un en büyük milletlerarası espor turnuvası olarak bedellendirilen ‘PUBG Küresel Championship (PGC) 2023’e mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

PGC, dünyanın dört bir yanından 32 ekibin ve 128 oyuncunun, bölgesel liglerde kıyasıya uğraşlar yoluyla dünyanın en uygun PUBG ekibi olabilmek için yarıştığı, her yılın sonunda düzenlenen büyük ve milletlerarası bir PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası olma özelliği taşımakta.

         

Etkinlik Detayları

PGC 2023, 18 Kasım- 3 Aralık tarihleri ortasında Tayland’ın Bangkok kentindeki bir alışveriş kompleksi olan Central Ladprao içindeki BCC Salonunda düzenleniyor.  Asya’dan 10, Asya-Pasifik’ten 7, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan 6 ve Amerika’dan 4 olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen ekipler zafer için kıyasıya yarışacak.          

 

Ödül Havuzu

2 milyon dolarlık temel ödül havuzu ve PGC 2023 eser satış gelirinden elde edilen ek %25 ile toplam para mükafatı, bu aktifliği PUBG topluluğu için hem riski yüksek hem de kıran kırana bir turnuva haline getirmekte. Ödül dağılımı, şampiyon grubun 600.000$’lık temel mükafatı, turnuvanın MVP’sinin ise 10.000$’ı almaya hak kazanacağı sonuncu sıralamaya nazaran gerçekleşecek. 

Turnuva Yapısı     

PGC 2023 Küme Etabı, Kazananlar Kümesi, Kaybedenler Kümesi ve Son Baht Kademelerinden oluşacak ve nihayet en düzgün 16 kadronun katılacağı Büyük Finallerle sonuçlanacak.

İlginizi Çekebilir;  İzmir'de kurtuluş kutlamaları resepsiyonla başladı

 

Yarışma takvimi şu halde:

  • Grup Evresi: 18-21 Kasım
  • Kazananlar Kümesi: 25-26 Kasım
  • Kaybedenler Kümesi: 23-24 Kasım
  • Son Baht Kademesi: 27-28 Kasım
  • Büyük Finaller: 1-3 Aralık

 

Türk Gruplarının PGC 2023 Yolculuğu

 

PGC 2023’e gelinceye kadar Türk ekipleri, bu yıl toplam 6 değerli PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvasında yer aldı:

 

•             PEC: Spring

•             The Rotation

•             PGS 1

•             PGS 2 EMEA Qualifiers

•             PGS 2

•             PEC: Fall

 

PEC: Spring Açık Elemeleri’ne 48 Türk grubu kaydolurken bu sayı PEC: Fall Açık Elemeleri’nde 50’ye yükseldi. Yıl boyunca gerçekleşen turuvalarda öne çıkan ekiplerse HOWL, FUT Esports, Digital Athletics, Sarvem Esports, BBL Esports ve PCIFIC esports oldu.  Bu kadrolardan HOWL ve FUT Esports, PGC 2023’te yarışacak Türk grupları.

 

Digital Athletics, PEC: Fall sıralamasında düştükten ve PGC’ye geçmek için kâfi PGC Puanı kazanamadıktan sonra kalifikasyonu az farkla kaçırdı. BBL Esports’un Türk olmayan takımı kağıt üzerinde çok güzel görünseler de oyuncular, ne yazık ki ferdi marifetlerini grup başarısına dönüştüremedi. Sarvem Esports, yılın ortalarında bir ölçü umut vaat etse de yıl uzunluğu istikrarsız bir performans sergileyerek PGC 2023’te yer alma talihine veda etti. Eski BBL Esports oyuncuları Quetpa ve Thenderlost’un yer aldığı PCIFIC esports ise PEC: Fall’a katılmaya hak kazansa da genel klasmanda altıncı sırada yer aldı. 

 

PEC: Spring’i kazanan isim HOWL, Acend ile birebir sayıda toplam puan kazanmasına karşın elde ettiği toplam yerleşim puanı, kritik eşitliği bozan şeydi ve PEC: Spring’i kazanan isim oldu. Kadro, yıla mükemmel bir başlangıç yapsa da son iki EMEA etkinliğinde performansları yetersiz kaldı. Buna karşın yıl uzunluğu topladıkları puanlarla PGC 2023’te yer almaya hak kazandılar.

İlginizi Çekebilir;  Tasarımda Yapay Zeka Yükseliyor

 

Bünyesinde yabancı oyuncular da olan FUT Esports ise yıl boyunca gerçekleşen büyük etkinliklerde sıklıkla üst sıralarda yer aldı. Bu aktifliklerin hiçbirini kazanamasalar da son derece etkileyici istatistiklere imza attılar. PEC: Spring’de 4., The Rotation’da 2. ve PEC: Fall’da ise 3. olan grup, toplam 1950 PGC Puanı ile PGC’ye katılmaya hak kazandı ve genel PGC 2023 sıralamasında Twisted Minds’ın akabinde ikinci sırada yer alarak büyük bir muvaffakiyete imza attı.

 

Yayın Bilgisi

PGC 2023, resmi PUBG espor web sitesi de dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi yayın platformlarında saat Türkiye saati ile 14:00’ten itibaren izlenebilecek. 

 

İzleyiciler, oyun içi öğeler kazanma bahtı için ‘Pick’em Challenge’ ve ‘PUBG Fantasy League’e katılabilirler. Ayrıyeten oyunseverler, yaptıkları varsayımlar yoluyla kazanacakları Özel Esports Puanları’nı (EP), PGC 2023 hatıra eşyalarına sahip olmak için kullanabilecekler.

 

Maçlar tıpkı vakitte resmi PUBG: Battlegrounds TR Twitch kanalından Türkçe olarak da izlenebilecek. Turnuvayı sunacak isimler ortasında Mustafa “Fanius” Gültekin, Timur “Timurlengx” Günay, Arda “Tropik” Bayram, Özgür “root” Alagül, Utku “Utimikk” Taşyürek, Buğrahan “Wreckage” Şevke ve Oğuzhan “Canalem” Can yer almakta.

 

PGC 2023 ve PUBG esporu hakkında daha fazla bilgi için lütfen resmi web sitesini ziyaret edin: (https://www.pubgesports.com/tr). 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar