Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Laykon Bilişim LogAlarm’ın Distribütörü Oldu

Laykon Bilişim LogAlarm’ın Distribütörü Oldu

admin admin -
58 0

Laykon Bilişim, SIEM tahlilleri üreten yerli güvenlik şirketi LogAlarm’ın distribütörü oldu. Muahede kapsamında Laykon Bilişim’in iş ortakları, LogAlarm’ın SIEM tahlilini kullanarak müşterilerinin güvenlik açıklarını, iş operasyonlarını kesintiye uğratmadan, tahlil edip savunma stratejileri geliştirmesine yardımcı olacak.

 

Bilişim güvenliği alanında profesyonel tahlil ve eserleriyle iş ortaklarına satış ve takviye hizmeti veren Laykon Bilişim, Türk mühendisler tarafından geliştirilen SIEM (Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi) hizmeti LogAlarm’ın distribütörü oldu. Mutabakat kapsamında LogAlarm’ın toplamda 5 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkardığı SIEM tahlili, Laykon Bilişim ile Türkiye’de daha geniş alanda iş ortaklarına ulaştırılacak. Eser portföyünü genişleten Laykon Bilişim’in iş ortakları, LogAlarm’ın SIEM tahlilini kullanarak müşterilerinin güvenlik açıklarını iş operasyonlarını, tüm güvenlik araçlarının bilgilerini tek bir panelden yönetip raporlayarak tıpkı bir maestro üzere gelişmiş savunma stratejileri üretmesine yardımcı olacak.

 

Alev Akkoyunlu: “Siber Güvenliğin Her Alanında Dayanak Olma Taahhüdümüzü Pekiştiriyoruz.” 

 İki şirket ortasındaki iş birliğine dair yaptığı açıklamada eser portföylerini LogAlarm SIEM tahliliyle geliştirmeye devam ettiklerini lisana getiren Laykon Bilişim Operasyon Yöneticisi Alev Akkoyunlu, “Saldırılar arttıkça ve daha sofistike bir yapıya kavuştukça kuruluşların potansiyel güvenlik tehditlerini ve güvenlik açıklarını iş operasyonlarını kesintiye uğratmadan evvel tanımasına ve ele almasına yardımcı olan SIEM güvenlik tahlillerine de muhtaçlık artıyor. Eser portföyümüzü LogAlarm SIEM tahliliyle genişleterek, kurumsal güvenlik gruplarının kullanıcı davranışı anormalliklerini tespit etmesine ve tehdit tespiti ve olay müdahalesiyle bağlantılı manuel süreçlerin birçoklarını otomatikleştirmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bir kuruluş hangi ölçekte olursa olsun, BT güvenliği risklerini izlemek ve azaltmak için proaktif adımlar atmak hayli değerlidir. LogAlarm ile bayii ağımıza ve müşterilerimize güvenliğin her alanında dayanak olma taahhüdümüzü pekiştiriyoruz.” tabirlerinde bulundu.

İlginizi Çekebilir;  Lenovo'dan oyun dünyasını heyecanlandıran üç yeni çarpıcı ürün: Legion Go, Legion Glasses ve Legion 9i

 

Kenan Işık: “Değer Sunan Tahliller Üretmeye Devam Edeceğiz.”

Laykon Bilişim ile distribütörlük mutabakatı yapmaktan memnunluk duyduklarını lisana getiren LogAlarm Kurucu Ortağı Kenan Işık, “Uzun yıllar siber güvenlik alanında sahip olduğumuz bilgi ve tecrübesi kullanarak, Türk mühendislerimizle 5 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirdiğimiz LogAlarm’ı, dünya standartlarında bir tahlil olarak pazara yaymak için muteber bir partnerle yola çıktık. Bundan sonraki süreçte gayemiz, Türkiye ve sonrasında dünya pazarının başkan markalarından biri olarak bu alanda eser gamımızı geliştirmek. LogAlarm marka çatısı altında Ar-Ge grubumuz ile Türkiye pazarında Siber Güvelik ve Bilgi Muhafaza Tahlilleri üzerine çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Maksadımız, birinci günkü heyecanımızla Laykon Bilişim ile yaptığımız distribütörlük mutabakatı doğrultusunda gücümüze güç katarak ülkemiz ismine katma bedelli eserler geliştirmek ve Türk mühendislerin de kesimde kelam sahibi olduğu bir pozisyona ulaşmak.” açıklamasında bulundu.

 

Laykon Bilişim Hakkında:

 Laykon Bilişim Teknolojileri, bilişim güvenliği alanındaki profesyonel eser ve tahlilleri ile tahlil ortaklarına satış ve takviye veren bir teknoloji şirketidir. Yenilikçi teknolojinin, tüm bölümlerdeki hizmet sağlayıcılara, telekomünikasyon şirketlerine ve BT tedarikçilerine dağıtımını yapan Laykon Bilişim Teknolojileri, bayi kanalının teknolojiyi benimseme sürecini hızlandırmaktadır. 2016’da 500 milyon kullanıcıyı koruyan Bitdefender’in Türkiye distribütörü olarak hizmet vermeye başlayan Laykon Bilişim Teknolojileri, 2018 yılında önder güvenlik duvarı sağlayıcısı WatchGuard, 2019 yılında felaket kurtarma ve iş sürekliliği alanında faaliyet gösteren Narbulut yedekleme tahlilleri ve 2020 yılında data sızıntısı tedbire tahlili CoSoSys DLP eserlerinin distribütörlüğünü üstlenmiştir. Bilişim dalında uzun yıllardır müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman takımı ile siber güvenlik, iş sürekliliği ve bulut tahlilleri alanında kullanıcılarına yeni teknolojiler götürmeye devam eden Laykon Bilişim Teknolojileri, muhtaçlık duyulan hizmetleri, gelişmekte olan teknoloji tahlilleri pazarının gerektirdiği çeviklik ve esneklikle sunma konusunda uzmanlaşmıştır.

İlginizi Çekebilir;  Unilever'in Dondurma İş Grubu'nun Önemli Pazarı Güney Asya Toloy Tanrıdağlı'ya Emanet

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar