Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Legrand türkiye grubu elektrikli araç şarj istasyonlarını ev charge show 2023’te sergiledi

Legrand türkiye grubu elektrikli araç şarj istasyonlarını ev charge show 2023’te sergiledi

admin admin -
14 0

LEGRAND TÜRKİYE KÜMESİ ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARINI KONUT CHARGE SHOW 2023’TE SERGİLEDİ

 

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği eser ve sistemler konusunda uzman olan Legrand, 2-4 Kasım 2023 tarihleri ortasında İstanbul Fuar Merkezi’nde geçekleşen KONUT Charge Show’da geliştirdiği elektrikli araç şarj istasyonlarını sergiliyor. Elektrikli arabaların şarj konusunun bütün taraflarıyla ele alınacağı fuarda, Legrand Türkiye Kümesi 9. Salon C6 numaralı alanda ziyaretçileriyle buluşuyor.

 

2-4 Kasım 2023 tarihleri ortasında elektrikli arabaların şarj konusunun bütün taraflarıyla alınacağı KONUT Charge Show’da, bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği eser ve sistemler konusunda uzman olan Legrand, Türkiye’de sayısı her geçen gün artan elektrikli araçların inançlı ve süratli şarj teknolojisi ile buluşması için geliştirdiği Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarını sergiliyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde iki gün sürecek fuarda Legrand Türkiye Kümesi, 9. Salon C6 numaralı alanda ziyaretçileriyle buluşuyor.

 

Legrand Küme Geleceğin Arabaları İçin Yeni Teknolojiler Üretiyor

 

Legrand Türkiye Kümesi CMO’su Gül Sevinç Selçuk, “Elektrikli arabalar yakın gelecekte fosil yakıtlarla çalışan araçların yerini almayacak olsa da içten yanmalı motorların geçerliliğini yitirme sürecini çoktan başlattı. Elektrikli arabaların geleceği için birkaç kıymetli faktör var. Birinci olarak, pil üretimi ve şarj altyapısının büyümesi gerekiyor. Bu, elektrikli arabaların daha yaygın ve erişilebilir hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıyeten, araba üreticilerinin büsbütün elektrikli bir platforma geçmeleri gerekecek. Bu değişiklik dalın dönüşümünü hızlandıracaktır. Lakin tahminen de en kıymetlisi, tüketicilerin elektrikli arabaları benimsemeleri ve bu değişiklikleri talep etmeleri gerekiyor. Tüketici talebi, bu dönüşümün anahtar faktörlerinden biridir. Ulaşım tüm dünyadaki karbon emisyonlarının %24’ünü oluştururken bu oran Türkiye’de %22 düzeylerinde. Gelecekte araba sanayisi daha sürdürülebilir, güç verimli ve etraf dostu olmak istiyor. Elektrikli arabalar, bu maksatlara ulaşmamıza yardımcı olabilir. Bu, Legrand’ın karbon ayak izini azaltma misyonuyla da paralellik gösteriyor. Gelecekte daha inançlı ve entegre bir ulaşım sistemi görmeyi arzuluyoruz ve elektrikli arabalar bu dönüşümün değerli bir kesimini oluşturuyor. Bahis elektrik olunca dünyanın esaslı elektrik alt yapı şirketlerinden olan Legrand Küme da elektrikli araçlar için Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nu geliştirdi. Legrand olarak elektrikli araçlar için kesintisiz altyapılar tasarlayarak ulaşımın pak, verimli ve irtibatlı olduğu bir gelecek yaratmayı ve bireyleri, toplulukları ve işletmeleri daha sürdürülebilir bir dünyada gelişmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Legrand olarak süratli ve inançlı şarj altyapısı sunan Green’up prizler ve elektrikli araç şarj istasyonu eserlerimiz ile geleceğin arabaları için yeni teknolojiler üretiyoruz. MESKEN Charge Show’da elektrikli araç ekosistemiyle bir ortaya geldiğimiz ve yeni iş birlikleri geliştirdiğimiz için hayli memnunuz.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir;  SCP Temalı Taktiksel Oyun Contain'in İlk Geliştirici Bildirimi Yayımlandı.

 

AC ve DC Şarj Seçenekleri Sunuyor

 

Legrand elektrikli araç şarj istasyonları, Green’up teknolojisi, plastik yahut metal istasyon opsiyonları ile geniş eser seçeneği, kullanıcı dostu ve kolay kullanım avantajı sunmaktadır. AC tipte plastik ve metal seçenekleri ile 3,4kW’dan 22kW’a kadar şarj istasyonu tahlilleri bulunmaktadır. Dahili Bluetooth irtibatı ve opsiyonel olarak tercih edilebilen haberleşme kiti ile lokal yahut uzaktan elektrikli araç şarj istasyonlarınızı çarçabuk denetim edebilirsiniz. 2021 yılında Hollanda merkezli Ecotap firmasının Legrand Küme bünyesine katılması ile DC tip elektrikli araç şarj istasyonlarında ise 180kW’a kadar DC tip süratli şarj elektrikli araç şarj istasyonları tahlillerini sunmaktadır.

 

Elektrikli aracınızın şarj sürecini itimat içinde yapabilmeniz için Legrand elektrikli araç şarj istasyonlarında 6mA DC kaçak akım muhafaza standarttır. Yetkisiz şahısların kullanımını engellemek için isteğe bağlı olarak elektrikli şarj istasyonlarına RFID okuyucu takılabilir. RFID okuyucu sayesinde istasyonların kartlı denetimi sağlanabilir. 

 

Güvenli ve süratli şarj teknolojisi ile gereksiniminiz olan her yerde tüm elektrikli araçların sorunu olan şarj sorununu ortadan kaldıran Legrand Küme, her yerde kullanabileceğiniz elektrikli araç şarj istasyonu tahlilleri ile hayat alanlarınızla kolaylık ve pratikliği buluşturuyor.

 

Komple tahlil sunma ideolojisi ile Legrand’ın eserleri hakkında detaylı bilgi için www.legrand.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar