Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Malezyalı Heyet Bağcılar Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Malezyalı Heyet Bağcılar Belediyesi’ni Ziyaret Etti

admin admin -
52 0

Malezya’nın başşehri Putrajaya’dan gelen ve ortalarında Belediye Lider yardımcısı ile Meclis üyesinin bulunduğu 5 kişilik heyet Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti. Konuklar, Türkiye’deki Belediyecilik sistemini yerinde incelemek, mahallî idare faaliyetlerini yakından gözlemlemek ve tecrübelerinden istifade etmek için belediye binasında çeşitli incelemelerde bulundu.

Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Bağcılar Belediyesi, Putrajaya İdari Başkenti Meclis Üyesi Dato’ Setia Khusrin Bin Munawi ve eşi, Putrajaya İdari Başşehri Belediye Başkan Yardımcısı Haji Nik Shukri Bin Nik Soh ile Putrajaya İdari Başşehri Uygulama Kısmı Yöneticisi Haji Fauzi Bin Haji Ismail’i ağırladı. Belediyeye gelen heyeti ünite müdürleri ve yetkililer karşıladı. Türkiye ve Malezya ortasındaki bağlantıları güçlendirmek hedefiyle bir ortaya yetkililer, müdürlükler bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar ve yatırımlar konusunda fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra konuklar, belediyenin çalışmalarını yerinde görmek ve deneyimlerinden faydalanmak emeliyle tesisleri gezdi.

Vefahane Hayat Merkezi’ne hayran kaldılar

Malezyalı konukların belediye binasından sonraki durakları ise tesisler oldu. Türkiye’de bir birinci olma özelliği gösteren Vefahane Yaşlı Hayat Merkezi’ni gezen heyettekiler merkeze hayran kaldı. Atölyeleri gezen konuklar ayrıyeten merkezde yapılan çalışmalar ve etkinlikler hakkında da yetkililerden bilgi aldılar. Manisiz hayat anlayışıyla uzun müddettir hizmet veren Engelliler Sarayı ve yüksek teknolojik cihazlarla donatılan E-Spor Merkezi de konuklar tarafından beğenildi. Tesisleri son derece başarılı bulduklarını söyleyen heyet, kendilerini konuk eden Abdullah Özdemir’e de teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İstanbul Turizm Fuarı'nda Lİiderler Buluştu

İlgili Yazılar