Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir Belediyesi BETEM’i gezdi

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir Belediyesi BETEM’i gezdi

admin admin -
58 0

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Yenişehir Belediyesinin Türkiye’de bir prensip imza atarak hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi kapsamında 2021 yılında hizmete açtığı Ömer Faruk İlbilgen Maharet Temelli Eğitim Merkezi(BETEM)’i gezdi. Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, Vali Ali Hamza Pehlivan’a eşlik ederek, 3-6 yaş ortasındaki çocukların eğitim gördüğü BETEM’i ve örnek gösterilen projeyi anlattı. 

Mersin’de 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler ve öğretmenler ders başı yaptı. Mersin’in Yenişehir ilçesindeki Barbaros İlkokulunda da İlköğretim Haftası Kutlama Programı düzenlendi.  Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Barbaros İlkokulundaki programdan sonra Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit ile birlikte Fuat Morel Mahallesi’ndeki Yenişehir Belediyesi Ömer Faruk İlbilgen Maharet Temelli Eğitim Merkezi’ni gezdi, çocuklarla buluştu. Vali Ali Hamza Pehlivan’a Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Mersin Vilayet Emniyet Müdür Mehmet Aslan, Kıyı Güvenlik Akdeniz Bölge Kumandanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Mersin Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Mersin Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Necmeddin Dinç de eşlik etti. 

Örnek projemizle marifet temelli eğitimler verdiğimiz iki merkezi inşa ederek hizmete açtık.”

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, BETEM’de verdikleri eğitimin niteliği ilgili bilgiler vererek, ikinci BETEM’i de bugün Menteş Mahallesi’nde hizmete açtıklarını söyledi. Lider Özyiğit, “Çocuklarımız bizim gözbebeğimiz, tüm imkanlarımızla onları en uygun biçimde eğitmek ve geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Erken çocukluk gelişimi konusunda hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalarla kısa müddette çok değerli bir uzaklık kat ettik. Örnek projemizle maharet temelli eğitimler verdiğimiz iki merkezi inşa ederek hizmete açtık. Her biri 108 öğrenci kapasiteli ve özel bir eğitim programı uygulanıyor.” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Başkan Dündar'dan çarşı esnafına Türk Bayrağı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar