Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MetLife Türkiye Çalışanları, Daha Sürdürülebilir Bir Dünya için Gönüllü Çevre Temizliğine Devam Ediyor

MetLife Türkiye Çalışanları, Daha Sürdürülebilir Bir Dünya için Gönüllü Çevre Temizliğine Devam Ediyor

admin admin -
57 0

MetLife, “MetLife Sıradışı Çöp Toplama” teşebbüsü kapsamında faaliyet gösterdiği ülkelerde istekli çöp toplama aktiflikleri düzenliyor. Bu yıl Mayıs ayında İstanbul’da organize edilen “MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama” aktifliğinin akabinde, MetLife Türkiye gönüllüleri hem İstanbul hem de bölge ofislerinin bulunduğu 10 vilayette Eylül ayında çöp topluyorlar.

 

İstanbul’daki 2. MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama aktifliği 44 MetLife gönüllüsünün iştirakiyle orman bölgesinde gerçekleştirildi. Gönüllüler dört saatten daha uzun mühlet boyunca tek kullanımlık plastik, poşet, şişe, kapak, sigara izmariti, kumaş, fast food kutusu, kağıt ve teneke üzere atıkları toplayarak ormanı temizlediler.

 

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven: “MetLife olarak sürdürülebilirlik faaliyetlerimize büyük değer veriyoruz. Bu kapsamda, gönüllülerimizle birlikte sistemli olarak Türkiye’de çöp toplama aktiflikleri düzenliyoruz. Sonbahar mevsiminde birinci olarak Çukurova Bölge Satış Müdürlüğümüz 4 Eylül’de Adana’da dokuz çalışan gönüllümüzün iştiraki ile, 12 Eylül’de ise Marmara Bölge Satış Müdürlüğümüz Bursa’da sekiz çalışan gönüllümüzün iştiraki ile çöp toplama aktifliği organize ettiler. Son olarak da Genel Müdürlük çalışanlarımızla İstanbul’da ormanlık alanda MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama aktifliğini gerçekleştirerek farkındalık yaratmayı hedefledik. Diğer bölge müdürlüklerimizde de Eylül ayı içinde çöp toplama aktiflikleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Böylelikle gönüllülerimiz aracılığıyla gelecek jenerasyonlara örnek bir model oluşturarak atığını dönüştürebilen, daha sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Dünya genelinde 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife, şirket için başarı kriterlerinden birinin sürdürülebilirlik olduğunun altını çiziyor. Bu kapsamda; sürdürülebilirliğin, iş stratejilerinin merkezinde ve operasyonlarına her manada istikamet veren bir itici güç olması gerektiğine inanan MetLife, küresel olarak 2030 yılına kadar toplumsal ve çevresel tesir yatırımlarına 500 milyon ABD doları bedelinde kaynak sağlama taahhüdünde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Konak Belediye Meclisi temmuz ayının ilk toplantısını gerçekleştirdi

 

MetLife hakkında

MetLife, Inc. (NYSE: MET), kendisine bağlı iştirakleri ve iştirakleri (“MetLife”) aracılığıyla ferdi ve kurumsal müşterilerinin daha inançlı bir gelecek inşa etmelerine yardımcı olmak için sigorta eserleri, yıllık gelir sigortaları, çalışan yan hakları ve varlık idaresi alanlarında hizmet veren, dünyanın önde gelen finansal hizmet şirketlerinden biridir. 1868’de kurulan ve dünya çapında 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar başkanı pozisyonundadır. Detaylı bilgi için metlife.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar