Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Migros Perakende Genel Müdürü Mustafa Bartın: “Migros olarak varlık amacımız halkın sağlıklı ve taze gıdaya kesintisiz erişimini sağlamak”

Migros Perakende Genel Müdürü Mustafa Bartın: “Migros olarak varlık amacımız halkın sağlıklı ve taze gıdaya kesintisiz erişimini sağlamak”

admin admin -
56 0

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliği Kongresi kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilir Tahlillerle Yeni Perakende Paneli”nde konuşan Migros Perakende Genel Müdürü Mustafa Bartın, halkın sağlıklı ve taze besine kesintisiz erişimi için Migros’un yürüttüğü projelerden bahsetti.

 Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliği Kongresi 10 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Her yıl perakendeciler, tedarikçiler ve servis sağlayıcılar olmak üzere yüzlerce profesyoneli bir ortaya getiren Kongre’de bu yıl “Gelecek 100 Yılda Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Sürdürülebilir Perakende” ve Türkiye’de Besin Arzı Güvenliği” başlıkları ele alındı.

“Sürdürülebilir Tahlillerle Yeni Perakende Paneli”nde konuşan Migros Perakende Genel Müdürü Mustafa Bartın, besin perakendecisi olarak varlık hedeflerinin halkın sağlıklı ve taze besine kesintisiz erişimi olduğunun altını çizdi. Bartın, “Tarıma yatırım geleceğe yatırım. Cirosunun yüzde 77’si tarıma dayalı bir şirket olarak izlenebilir ve sürdürülebilir üretim için tam takviye sağlıyoruz. İyi Tarım Uygulaması ile izlenebilir ve sürdürülebilir üretimi uygulamaya alan ve birinci satan perakendeciyiz. Kooperatiflerden alımla küçük üretici ve çiftçilerin ulusal pazarda yer bulmasına fırsat tanıyoruz. Ayrıyeten eğitim ve mentorluk sağlayarak standartlarını yükseltmelerine dayanak oluyoruz. Yerelden alınan eserlerin tıpkı bölgede önceliklendirilmesiyle mahallî kalkınmaya güç veriyoruz. En kaliteli gıdayı, en uygun fiyatla müşterilerimize her yerden ulaştırabilmek için Türkiye’nin 81 vilayetinde 3.200’ü aşkın mağazamız ve online platformlarımızla hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin sağlıklı besine ulaşabilmesi için birbirini tamamlayan kanallarımızla tesir alanımızı gün geçtikçe artırıyoruz. GES dahil birçok değerli yatırımla karbon ayak izimizi her alanda düşürüyoruz” dedi.

 

Migros’tan 15 bini aşkın eserde indirim açıklaması

Migros’un 70. yılı vesilesiyle her güne özel kampanyalar düzenleyen Migros, temel besin ve gereksinim eserlerinde uyguladığı en taban fiyatlarla tüketicilerin alım gücünü artırmak ve enflasyonla uğraş için 12 Ekim itibariyle başlayarak Kasım ayının sonuna kadar olan süreçte Migroskop ve aile indirimleri ile meskenin tüm temel muhtaçlıklarını karşılayacak yaklaşık 15.000’i aşkın eserde %20’den %50’ye varan indirimler sunacağını açıkladı. 

İlginizi Çekebilir;  İSU genel müdürü Ali Sağlık: endişe değil, tasarruf etmeliyiz

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar