Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Narlıdere, 100. Yılda Cumhuriyet Ateşi ile aydınlandı

Narlıdere, 100. Yılda Cumhuriyet Ateşi ile aydınlandı

admin admin -
49 0

Narlıdere, Cumhuriyet’in ilanının 100. yıl dönümünü coşkuyla kutladı. 29 Ekim Korteji ve Fener Alayı ile Narlıdere sokaklarının Cumhuriyet ateşi ile aydınlandığı gecede konuşan Belediye Lideri Ali Engin, “Cumhuriyet her vakit daha ileriye gitmektir, barıştır, zenginliktir. Kelam veriyoruz, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğiz. Bizler; niyeti hür, anlayışı hür, vicdanı hür kuşaklarla Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edecek, ülkemizi muasır medeniyetler düzeyine çıkarma idealimizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ise Cumhuriyetin kimsesizlerin kimsesi olduğunu söz ederek, Atatürk ihtilallerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyledi. 

Narlıdere’de, Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlamaları, Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda gündüz gerçekleştirilen resmi merasimlerin akabinde akşam saatlerinde sokaklara taştı. Narlıdere Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçede gerçekleştirdiği kortej yürüyüşü ve fener alayı ile Narlıdere sokakları 100.Yıl ateşi ile aydınlandı. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, CHP PM Üyesi ve 28. Periyot İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Narlıdere İlçe Lideri Mesut Sakin, meclis üyeleri ve binlerce Narlıdereli vatandaşın iştirakiyle düzenlenen fener alayına; Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği (VOLKDER) Vos Vos araçlarıyla, Goldwing Clup Motorsiklet Sevdalıları Kulübü ise motorlarıyla renk kattı. Narlıdere Belediyesine bağlı, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Dostlar Korosu, Tiyatro ve Fotoğraf Topluluğu ile Dans Topluluğunun da yer aldığı yürüyüşte Narlıdereliler ellerinde bayraklarıyla Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkardı. 100.yıl korteji ve fener alayının akabinde Demokrasi Meydanı’nı dolduran vatandaşlar, Narlıdere Huzur Evi’nde kalan Cumhuriyet çınarlarının zeybek gösterisi ve Narlıdere Belediyesi Dans Topluluğunda yer alan çocukların dans gösterisi ile 100.yıl coşkusu yaşadı.

CUMHURİYET İLERİ GİTMEKTİR

Demokrasi Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, “Milyonlarca insanımızın Atatürk’ün ihtilallerine övünçle sahip çıktığını görmekten gurur duyuyoruz. Çocuklarımızın geleceğinin Cumhuriyetimizle çok daha parlak olduğunu biliyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında iktisatta, adalette, eğitimde, tarımda, yoksulluğu aşmada ve eşitlikte daha âlâ yerlere gideceğiz. Zira,  Cumhuriyet her vakit daha ileriye gitmektir, barıştır, zenginliktir. Kelam veriyoruz, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğiz. Bizler; niyeti hür, anlayışı hür, vicdanı hür kuşaklarla Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edecek, ülkemizi muasır medeniyetler düzeyine çıkarma davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyeti kuranları, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Cumhuriyet 100 yıldır her gün DOĞuyor

EN BÜYÜK EMANET

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ise Narlıdereli olmaktan bir sefer daha gurur duyduklarını söz ederek, “Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet fırsat eşitliğidir. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal’in bize en büyük emanetidir. Cumhuriyet, benim üzere Ali Engin Liderimiz üzere eğitimdeki fırsat eşitliğinden yararlanıp milletvekili, belediye lideri olmasıdır. Bu yüzden Cumhuriyetimize dört elle sarılmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar