Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nevşehir Belediyesi’nde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Nevşehir Belediyesi’nde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

admin admin -
119 0

BELEDİYE İŞÇİLERİNE İŞ SIHHATİ VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Nevşehir Belediyesi’nde, Hizmet İçi Eğitim Programları kapsamında çalışanlara “İş Sıhhati ve Güvenliği” eğitimi verildi.

Sıfır iş kazası ve sıfır meslek hastalığını maksat edinen Nevşehir Belediyesi, iş sıhhati ve güvenliği kültürünün oluşması ve yaygınlaşması, şahsî esirgeyici donanımlarının düzgün ve emniyetli kullanımı, çalışanlara genel iş güvenliği kurallarını ve kazalarda nasıl korunacaklarını öğretmek, alınacak önlemler hakkında bilinçlendirmek ve daha inançlı bir iş ortamında çalışmayı oluşturmak için gerçekleştirdiği rutin eğitimlerini sürdürüyor.

6331 Sayılı İş Sıhhati ve Güvenliği Kanunu ve Çalışanların İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimleri Hakkında Yönetmelik kapsamında 21 Mart 2023 tarihinden itibaren kurumdaki tüm çalışanlara İş Sıhhati ve Güvenliği Eğitimleri verilmeye başlandı. Her hafta salı ve çarşamba günleri düzenlenen eğitimler Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü Eğitim Salonu ve Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştiriliyor.

Yıl sonuna kadar sürecek olan eğitimlerde iştirakçilere yasal mevzuat ve içerik (iş yasası, tüzük ve yönetmelikler), iş sıhhati ve güvenliğinde yeni yaklaşımlar ve temel prensipler, iş sıhhati ve güvenliği tertibi, iş sıhhati ve güvenliği konusunda devlet, patron ve çalışanların vazife ve sorumlulukları, kaza nedenlerinin tahlili, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuksal ve cezai sorumluluklar, şahsî hami donanımlar ve şahsî esirgeyici donanımların işyerlerinde kullanılması ve alanda (yapılan işe özgü) inançlı çalışma mevzularında bilgiler veriliyor.

Bu ortada İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmeliğe nazaran Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir Belediyesi İşçi A.Ş işçilerinden Müdafaa, Kurtarma ve Söndürme grupları de tekrar oluşturuldu.

İlgili takımlara İş Güvenliği Uzmanı Fatih Bozkurt ve Yangın Eğitmeni Deniz Taşdemir tarafından teorik eğitim düzenlendi. Eğitim sonunda ise yangın tatbikatı yapılarak çalışanların acil durumlarda nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda verilen eğitimler pekiştirildi.

İlginizi Çekebilir;  Teknosa'dan Bir Mağaza Yatırımı Daha

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar